Infrasauny jako pomocník na sportovní přípravu

Každému sportovnímu výkonu by měla předcházet důkladná příprava. Bez ní by totiž naše cvičení mohlo být nejen neúčinné, ale dokonce by nám mohlo více uškodit než prospět.


K takové přípravě k sportovnímu výkonu rozhodně patří rozehřátí s rozcvičením. Ať už se jedná o běh, v dnešní době tak oblíbenou cyklistiku nebo posilování ve fitness centru i doma, před každou touto činností je důležité rozehřát své svaly. Ztuhlé a prochladlé svaly jednak nepracují tak, jak by měly, jednak nám mohou po cvičení způsobit nepříjemné bolesti. Jak bychom mohli lépe prohřát své tělo než strávit několik desítek minut v infrasauně?


      

Nemusíte jako v klasické finské sauně snášet přehnaně vysoké teploty. Pracuje totiž na principu pronikání infračerveného záření do našeho těla. Děje se tak v rozmezí teplot 45 – 60 °C. Naše tělo se prohřeje daleko lépe a snadněji. Pobyt uvnitř pomáhá shodit veškeré napětí, uvolňuje ztuhlé svaly a nastartuje náš krevní oběh. Vedle toho má vliv i na pružnost tkání, což je pro sportovce velmi důležité. Co to znamená? Po následném protažení můžeme zvyšovat ohebnost a rozsah pohybů našich svalů. Pro některé z nás protivné rozehřátí organismu před sportem tak můžeme nahradit pobytem v infrasauně.

Infrasaunu ale můžeme používat i jako prostředek regenerace po sportovním výkonu. Není žádným tajemstvím, že mají také úžasné detoxikační účinky a nejen to. Dále pomáhají shazovat přebytečná kila. Nepracují na principu vypaření vody, která se pak hned do těla opět dostane, ale spaluje přímo přebytečné tuky. Při pravidelném používání infrasauny brzy pocítíme změny na váze.

Výjimečných vlastností infrasaun si už všimli i v mnohých fitness centrech a tělovýchovných jednotách. Jejich počty se neustále zvyšují. Poskytují totiž skvělé možnosti rozehřátí i regenerace za příznivou cenu. Pobyt v infrasauně výrazně prospívá každému sportovci.