Sanace střech zlikviduje dřevokazný hmyz i houby

Dřevostavby jsou krásné, ale provedení ze dřeva s sebou nese některé další problémy, které u zděného domu nemáte. Typickým příkladem jsou dřevokazný hmyz a houby. Náklady na opravu jsou vysoké, proto je rozhodně lepší investovat do preventivního řešení, jímž je sanace.

Slyšíte ve dřevě chroupání nebo se vám ve trámech objevily výletové otvory? Nečekejte, než vám dřevokazný hmyz zlikviduje střechu nad hlavou, a ihned se obraťte na odborníky. Ostatně měli jste to udělat už dávno.

 

Jako prevence se aplikuje tlakový nástřik

Prozatím žádné vážné problémy nemáte, ale dřevokazného hmyzu a hub se bojíte? Výborně, vždycky je lepší všechno řešit s předstihem. Ani sanace střech není tak náročná, pokud se jedná teprve o preventivní řešení.

V rámci prevence se aplikuje tlakový nástřik, který neproniká hluboko do dřeva. Působí na povrchu, dostane se však i do výletových otvorů a špatně přístupných míst. Je tedy mnohem rychlejší a efektivnější než nátěr.

 

Pro řešení problémů se využívá tlaková chemická injektáž

Zanedbali jste prevenci a nyní už máte vážný problém? Likvidace dřevokazného hmyzu a hub je úkolem tlakové chemické injektáže. Dřevo se napouští zevnitř, takže jsou zlikvidovány larvy hmyzu i zárodky hub. Obrovskou výhodou je, že dřevo je po tomto procesu chráněno až do konce své životnosti.

Injektáž není využívána jen v případě likvidace dřevokazných hub a hmyzu, kolikrát ji odborníci doporučují i jako prevenci. Nikdy totiž nevíte, zda dřevo není prolezlé již z pily či z lesa. Houby a plísně mohou klíčit až šest let, takže na první pohled opravdu nic nepoznáte. U dřevostaveb se ošetření obzvlášť vyplatí. V krajním případě, kdy dřevo nelze zachránit, je dokonce nutné trámy vyměňovat. Opravdu to chcete nechat dojít až do tohoto stádia?

Sanace trámů, střech a obecně dřeva nabízí například společnost z Polné. Bližší informace najdete na jejich webu Sanace-strech.cz. Máte-li dřevostavbu, která ještě není nijak ošetřená, určitě neváhejte a kontaktujte je. Čím dříve, tím lépe.


TAG