Technologie foukané izolace – správná cesta k úsporám

Zimní období, s ním spojená topná sezóna a vzrůstající ceny energií každoročně nedají spát řadě lidí. Také se již nyní děsíte výdajů za topení a čekáte, jak vysoký účet vám přijde? Pokud budete chytří, bát už se nemusíte. Výdaje na topení totiž lze jednoduše snížit. Jak na to? Svěřte se do péče odborníků z oboru a nechte si zateplit střešní prostory pomocí foukané izolace.

 

Foukaná izolace – ideální řešení

izolace 1Jednou z možností, jak významně snížit náklady na vytápění, je pořídit si kvalitní izolaci. A právě takovou je izolace prostřednictvím metody foukané vlny. Tento typ izolace patří mezi nejefektivnější. Pomocí zateplení foukanou vlnou je možné ušetřit 20 až 30% ročních výdajů na topení. To je významná úspora, které s alternativními typy izolací dosáhnete jen velmi těžko.

Kromě skvělých izolačních parametrů má foukaná izolace ještě několik dalších výhod. V první řadě je to nehořlavost. Neméně důležitou vlastností je odolnost vůči plísním, hnilobám nebo škůdcům. Další výhodou izolace pomocí foukané vlny je i její snadná, bezodpadová a rychlá instalace. Izolační materiál také nepřijímá vlhkost (je hydrofobizovaný), v průběhu času nesléhavý. Pomocí této technologie lze dosáhnout dokonalého vykrytí izolovaného prostoru (100% bez tepelných mostů).

Vhodné konstrukce pro foukanou izolaci
Izolace pomocí foukané vlny se aplikuje ve stropních prostorech. Stropy jsou totiž místem, kudy z domácností uniká podstatné množství tepla. Je možné ji použít na trámové stropy, pultové střechy i vazníkové konstrukce. Také je možné ji aplikovat ve členitějších prostorech, ve kterých foukaná vlna vždy dokonale vykryje zateplované plochy. Ukažme si blíže, jak bude vypadat zateplení foukanou izolací v jednotlivých konstrukcích.

Trámové stropy
Foukaná izolace se aplikuje z půdního prostoru do dutiny mezi trámy. K samotnému zateplení stačí pouze montážní otvory (horní záklop nemusí být celoplošně odstraněn). Zateplení trámového stropu o ploše cca 100 m2 je možné provést během 3–5 hodin.

Pultové střechy
K zateplení pultové střechy postačí pouze jeden otvor ve střešním plášti nebo obvodové stěně. Izolace se v tomto případě aplikuje přímo na konstrukci stropu. Časová náročnost zateplení pultové střechy o ploše cca 100 m2 odpovídá průměrně 3-4 hod.

izolace 2

Vazníkové konstrukce
Izolování probíhá přímo z půdních prostor. Vazníkové konstrukce jsou většinou velmi členité a obtížně pochůzné. Technologie foukání právě v tomto případě umožňuje dokonalé zateplení těchto konstrukcí – 100% bez tepelných mostů. Strop o ploše cca 100 m2 je zateplen během 2-3 hodin.

Foukané izolace s.r.o.