Účinným větráním můžete místnost dokonce ohřívat

 

Většina z nás si pod pojmem větrání domácností představí skutečnost, že při větrání v zimním období dochází k velkým tepelným únikům. Bohužel větrání je nezbytné, pokud se nechceme v interiéru potkávat s vlhkostí a plísněmi. Při větrání okny opravdu uteče podstatná část tepla a místnost musí být znovu vytápěna. Tato situace snižuje komfort domácnosti, ale především zvyšuje náklady na její vytápění. Naštěstí v dnešní době již existují možnosti, jak domácnosti účinně větrat aniž by docházelo k tepelným ztrátám a dokonce můžete společně s větráním místnost ohřívat. 

 ventilace

Podívejte se do sortimentu společnosti Solární Ventilace s.r.o.

Přesně na způsoby účinného větrání interiéru bez tepelných ztrát se soustředí společnost Solární Ventilace s.r.o. Tato firma nabízí výrobky, které dokáží domácnosti větrat, neztrácet teplo a dokonce je ještě ohřívat s nulovými provozními náklady. Jak vypovídá samotný název firmy, jedná se o solární ventilace. Solární ventilace se skládají ze solárních panelů a z ventilátorů. Solární panely nejprve ohřejí vzduch, který přichází zvenčí a teprve pak jej ventilátorem posílají dále do místnosti. Celý proces je automatický a jeho provoz je čistě na solární energii, která je zdarma. V nabídce jsou 2 druhy solárních panelů – solární panely SolFresh a solární panely SolHeat. Oba dva dokáží účinně zajistit větrání bez tepelných ztrát pomocí ohřívání vzduchu z exteriéru. Jeden z nich ale dokáže i něco navíc.

 

Panely SolHeat dokáží místnost ještě přitápět

Solární panely SolHeat dokáží skvěle místnosti větrat přiváděním ohřátého venkovního vzduchu, jako i panely SolFresh. Pokud jsou ale teploty venku výrazně pod bodem mrazu, panely je dokáží pohřát tak, aby místnost neochlazovaly, ale nedokáží jí vytápět. Takový teplotní rozdíl nejsou solární panely schopny překonat. Ovšem jsou vybaveny ještě jednou funkcí, která vzduch v místnosti ohřát dokáže. Solární panely SolHeat totiž dokáží nasávat vzduch nejen z venkovního prostředí, ale také přímo z místnosti. Vzduch z místnosti se v panelech ještě více ohřeje a je znovu vpouštěn zpět do místnosti. Díky tomu můžete svou místnost i ohřívat bez nákladů. Systémy větrání a vytápění je možné libovolně kombinovat.

 

Detailní informace najdete na www.solarniventilace.cz