Účty za teplo v zimě nehřejí

Jaro bychom zatím vyhlíželi marně, spíš se obáváme, co ještě zima přinese. Majitelé domů pak navíc děsí i vysoké účty za vytápění.

Abychom měli doma teplo, musíme topit. A čím delší zima je, tím větší jsou náklady na to, abychom doma měli teplo. Mráz s teplotami hluboko pod nulou i sychravé a větrné počasí nás venku čekají ještě minimálně několik týdnů, doma se tak chceme zahřát. V nákladech za vytápění má ale většina majitelů domů také schovanou sumu za uniklé teplo, protože i to se musí platit, i když ho v domě neudržíme. Ideální tak je teplo doma udržet, ale jak toho docílit a zároveň tak ušetřit za vytápění? Nejvíce tepelných ztrát v domech vzniká u stropu, protože teplý vzduch je lehčí a stoupá nahoru. Pokud mu nic nezabrání, pokračuje stále výš, až je mimo dům. My tak musíme pro udržení komfortní teploty stále topit a přitom nám teplo uniká pryč. Základem je dobrá izolace stropu a nejlepší řešení právě pro stropy je minerální foukaná izolace. Ta zabrání v zimě unikání tepla a udrží ho v domě, čímž pomůže ušetřit náklady, a v létě naopak ochrání dům před přehříváním.

Velkou výhodou foukané izolace je snadná a především rychlá aplikace. Na určené místo je izolační materiál přiveden hadicí a z ní se fouká tam, kam je potřeba. Technologie foukání zaručí vytvoření souvislé vrstvy, izolační materiál se dostane do každé mezery, což zabraňuje vzniku tepelných mostů. V závislosti na velikosti izolované plochy trvá celá realizace jen několik hodin. Nemusíte se obávat nepořádku ani narušení chodu domácnosti, není potřeba ani stavět lešení nebo vyklízet dům. Pracovníci si vše odnesou zpět do auta, které parkuje před domem a ze zásobníku izolantu vede hadice pro foukání. Zateplení stropu začne okamžitě fungovat, minimalizuje úniky tepla a pomáhá tak snížit náklady na vytápění.

Foukanou minerální izolaci lze použít u novostaveb i starších domů a také pro opravu staré nebo špatně položené izolace. Je to jednoduché a praktické řešení pro ušetření až třetiny nákladů na vytápění.