Interiérové posuvné dveře

 

Mnozí zákazníci považují posuvné interiérové dveře spíše za luxusní výrobek. Toto tvrzení je v mnoha případech pravdivé, ale můžete si být jisti, že se najde řešení , které vás příjemně překvapí. Posuvné dveře za přijatelné ceny najdete například na e-shopu www.gigamat.cz Pokud se podíváte na nabídku, tak zjistíte, že nabízené dveře mají kvalitní zpracování s cenou běžných interiérových dveří. Navíc závěs těchto dveří je s výběrem mezi uzavřeným závěsem a otevřeným závěsem.

 

Posuvné dveře – kdy použít

Ve většině případů zákazníci uvažují o posuvných dveřích, pokud potřebují ušetřit místo. Nicméně posuvné dveře se hodí kdekoli do interiéru. Kromě již zmíněného ušetření prostoru při použití klasických interiérových dveří jde také o estetické hledisko, manipulaci se dveřmi a případně také montáž. Nejde tedy pouze o funkční hledisko, ale také tyto dveře splňují i přidanou vysokou estetickou hodnotu.

 

 

Pokud si vyberete prosklené posuvné dveře jednak prosvětlíte prostor za dveřmi a také přirozeně ozdobí danou místnost. S danými dveřmi se snadno manipuluje, a to i bez nutnosti kolejnice na zemi. Navíc tento typ dveří snadno namontuje i šikovný kutil, a to proto, že mimo jiné nevyžaduje zednické práce. Samotné sklo je temperované a pískované z jedné stany a tak propouští světlo, ale dveře nejsou průhledné. Použít je můžete i v koupelně. Závěs na dveře pak zvolíte ze dvou již zmiňovaných možností. Osobně ten otevřený je pro mne líbivější, ale vkus každého zákazníka je jiný a proto je nabídka rozšířena i o ten uzavřený.

 

Další možností jsou posuvné dveře z Mdf materiálu, tedy ty masivnější a mechanicky odolnější. Tento typ dveří se hodí tam, kde přece jen oceníme nepropustné materiály, například mezi ložnicí a obývacím pokojem, pokud v ložnici potřebujete odpočívat a v obývacím pokoji ještě společensky žít. Při výběru tedy není ani tak důležité zda jde o klasické dveře nebo posuvné, ale dívejte se na poměr kvality a ceny.