Oplocení, které vás nezklame

Je pravda, že již v projektu ke stavebnímu povolení je třeba uvést, jaký plot bude kolem vašeho domu stát. Nikde však není napsáno, že svůj názor nemůžete později změnit. Nemusíte se tedy bát, že by někdo dělal vědu z toho, když vybraný typ plotu před samotnou realizací ještě změníte. Máte sólo domek a potřebujete oplocení? Sledujete-li moderní trendy, určitě jste si všimli, že se stále častěji prosazují betonové ploty. Je to zejména tím, že jde o praktické oplocení, které je zároveň designově zpracované.

Výběr plotu bezpochyby závisí na celé řadě faktorů. Jedním z nich je materiál plotu, dále tvar a výška, konstrukce, barva a v neposlední řadě také cena. Z hlediska materiálu jsou betonové ploty ve výhodě, jsou totiž vyrobeny z kvalitního českého betonu stálého složení, který je pro dosažení maximální pevnosti a zároveň pružnosti doplněn ocelovými armaturami. Konstrukčně se betonový plot skládá z krajních a průběžných sloupků, mezi které jsou nasunuty plotové dílce. Každý plotový dílec je vysoký 50 cm, jejich skládáním na sebe dosáhnete požadované výšky výsledného plotu. Betonové ploty vás jistě zaujmou svými praktickými vlastnostmi, protože jsou vysoce odolné vůči mechanickému i klimatickému působení, dostatečně pružné, aby vydržely střídání teplot, a díky tomu mají velmi dlouhou životnost.

 

Vzhled je také důležitý

Tvarem posledního plotového dílce můžete přizpůsobit celkový vzhled plotu, na výběr jsou rovné betonové ploty, zaoblené, s ozdobnou mřížkou nebo také doplněné dřevěnými latěmi, které působí velmi originálně a vzdušně. Betonové ploty jsou navzdory materiálu velmi elegantní a okrasné. Vyrábí se v mnoha designových provedeních, na výběr máte z několika velice atraktivních dekorů, které navíc již dnes zdobí plot z obou stran. Vsaďte na elegantní betonový plot i vy.