Vánoční dekorace – jak vyzdobit dům na Vánoce?

Vánoce jsou kouzelným obdobím roku. Vzrušení narůstá až do Štědrého dne a pak skončí téměř tak rychle, jak začalo! To ale neznamená, že musíte přestat slavit! Pokud hledáte nápady, jak vyzdobit svůj domov na Vánoce, zde je několik skvělých nápadů.

 

Vyzdobte dům vánočním osvětlením

Vánoční osvětlení je nezbytnou součástí každé vánoční výzdoby. Není příliš drahé, snadno se používá a lze je ve Vašem domu použít mnoha způsoby. Vánoční osvětlení lze použít k výzdobě prakticky každé místnosti ve Vaší domácnosti. Můžete je zavěsit na stěny, přehodit je přes nábytek nebo je navléknout kolem oken a dveří. Pokud plánujete používat osvětlení uvnitř, ujistěte se, že se jedná o LED světla – jsou energeticky úspornější než klasické žárovky a vydrží déle!

 

Vánoční girlandy

Girlandy můžete použít mnoha různými způsoby – lze je použít uvnitř nebo venku a dokonale se hodí ke každému stylu dekorace. Dodávají také trochu více barev a detailů do každé místnosti. Pokud chcete něco opravdu speciálního, zkuste použít girlandy nebo stuhy se zlatými třpytkami – vypadají skvěle, když se pověsí nad dveře nebo krb!

 

Kupte vánoční figurky

První věc, kterou musíte udělat, je koupit nějaké vánoční figurky. Díky nim ozdobíte svůj domov a dodáte mu sváteční ráz. Existuje mnoho druhů figurek: Santa Claus, sněhulák, vánoční sob emako.cz , perníček nebo perníčka, cukrové tyčinky a tak dále. Výběr závisí na Vašem vkusu a rozpočtu. Tyto figurky můžete také zakoupit v obchodech, které prodávají ozdoby na vánoční stromečky, nebo v obchodech, které prodávají vánoční osvětlení a další předměty pro sváteční období.

 

Přikryjte stůl slavnostním ubrusem

Je to snadný způsob, jak přidat barvu do místnosti, aniž byste utráceli spoustu času nebo peněz. Můžete také použít běhoun na stůl. Dbejte na to, aby na ubrusu byly slavnostní motivy, které kouzlo Vánoc ještě více zvýrazní.

 

Umístěte kouzelné svíčky a lucerny

Mohou být umístěny venku nebo uvnitř domu, aby dodaly trochu lesku. Pokud se chcete odvázat, kupte si umělý stromeček a vyplňte jej umělými sněhovými koulemi. Takové dekorace dodají kouzlo každému zimnímu večeru, nejen Vánocům.

 

Nezapomeňte na adventní kalendář

Adventní kalendář je speciální kalendář, který odpočítává do Štědrého dne. Na každý den tohoto kalendáře připadá nějaký dárek: např. první adventní den najdete v adventním kalendáři čokoládu, druhý den nějaké sladkosti nebo drobné hračky pro děti atd. Umístěte tedy svůj adventní kalendář někam ke krbu nebo na zeď v blízkosti vánočního stromečku!

 

Ponožky na dárky

Jedním ze snadných způsobů, jak ozdobit svůj domov na svátky, je pověsit dárkové ponožky. Dárkové ponožky jsou obvykle červené nebo zelené a mají na sobě obrázek dárku. Pověste je u sebe doma a okamžitě Vám dodají vánoční náladu!