Kyvadlové a kukačkové hodiny, to je souhra elegance a přesnosti

Je to skutečný fenomén, který provázel české domácnosti po dlouhá desetiletí. A dá se říci, že nikdy neodešel, naopak, vrací se zase do módy a zažívá plnohodnotnou renesanci. Ruční práci a pečlivost řezbářů je totiž nutné ocenit skutečně na maximum. Kukačky miluje každý, kdo má rád venkovskou přírodu a myslivost. Je to fascinující dekorace, kterou si oblíbíte už na první pohled. Platí totiž, že každý kousek je jedinečný, nikdy nenajdete dva naprosto stejné. A zpěv kukačky? Ten k těmto hodinám dokonale zapadá. Připomeňte si díky těmto hodinám nejklasičtější zvuk devatenáctého a dvacátého století.

Ozdobné šišky a trochu spadaného listí

Čím zdobněji, tím také lépe! Takové určitě bylo heslo minulých dob, a to zejména tehdy, pokud šlo o hodiny kukačky. Často šlo o nejcennější věc v domácnosti, venkovská stavení si na těchto kouscích opravdu zakládala. Ozdobné šišky a další motivy, které evokují myslivost, jsou už klasikou, na kterou si vzpomene každý, kdo zažil atmosféru malých obcí. Je to kousek nostalgické krásy, umělecké dílo, které přináší velkou radost ze starých lidových tradic. Nejde jen o doplněk do domácnosti, jsou totiž ještě mnohem víc. Ozdoby ve formě malovaných květin, soviček, různých postav městského a venkovského života nebo divoce žijících ptáků. Vše do sebe zapadá jako kompozice, která udělá skutečnou radost všem milovníkům středoevropské přírody.

Pořizovací cena je vlastně investicí

Ano, rozhodně stojí víc než nějaké obyčejné hodiny z plastu s malým strojkem. Ale právě v tom tkví jejich přidaná hodnota. Zdobené ručičky, charakteristické zakukání, přírodní motivy, v nichž lze díky využití kvalitního lipového dřeva vystihnout ty nejjemnější detaily. To všechno jsou důvody, proč lidé milují kukačky už po několik generací a nedá se očekávat, že se někdy v budoucnu podobný trend změní. Ruku na srdce, máte je také rádi? Hodí se nejen do větších bytů, kde jsou skvělou dekorací na stěnu, ale výborně se budou vyjímat hlavně na chatě nebo chalupě, tedy v místě blízko přírody a lesa. V osmnáctém století se objevují poprvé na jihu Německa a procházejí vývojem, který potkal jenom málokterý předmět, s nímž se posléze setkávala generace našich rodičů a prarodičů. Tradice je tradice, a proto se i kukačková klasika vrací do našich domovů. Nakonec, kdo by takové nádheře neotevřel?

Připomínka dávných časů je tady

Kukačky jsou hvězdou, ale samozřejmě jsou ještě další možnosti. Kdo by ještě v dnešní době neznal pendlovky? Určitě nepatří jen do hodin dějepisu, naopak, jsou další atraktivní součástí moderních interiérů. Hodiny s kyvadlem jsou mechanické nebo bateriové, záleží, kolik pozornosti a času jim můžete věnovat. Vyberte si z přírodního dubu, kovu nebo dalších materiálů, připraven je i design, který zapadá do nového století. Originální tvary a barvy se hodí vždy, pokud se chcete nějak odlišit od většiny. A nejinak je tomu v případě ukazatelů časomíry. Kyvadlo, průhledná skleněná strana, pocit nostalgie při každém pohledu na ně. Co víc dodat? Snad jen, že mají svůj původ už v sedmnáctém století a jsou tedy starší než klasické hodiny s kukačkou uvnitř.

Trumfové eso do velkých rodinných domů

Sloupové hodiny jsou jedinečným úkazem, na který budou ještě dlouho vzpomínat snad všechny vaše návštěvy. Jde v každém případě o úchvatný prvek interiéru, jenž se hodí nejen do velkých obývacích pokojů, ale například také kanceláří. Srdcem hodin je precizní mechanismus, na který se budete moci plně spolehnout i po letech. Pokud vás bude rušit odbíjení, lze jej zpravidla vypnout, stačí jen málo.