Ušetřit na elektřině je celkem snadné

I když se dá říci, že elektrická energie zlevňuje, pořád se nejedná o žádné velké terno a mnoho domácností i firem má kvůli tomu každý měsíc nemalé výdaje. Naštěstí existují fígle, díky kterým je reálné ušetřit i zde.

Upravení monitoru a televize

Většina z nás tráví volný čas před televizí či monitorem. Takovýto koníček nejenže příliš nepomáhá našemu zdraví, ale zároveň leze dost do peněz. Provozování televize a počítače je docela drahá záležitost. Je však způsob, jak si ho udělat finančně trochu méně náročný.

Stačí na televizi, potažmo monitoru ztlumit jas. Díky tomu mohou tyto přístroje konzumovat až o dvě třetiny méně energie než v základním režimu. Některé modernější modely mají dokonce i ekologický mód, avšak ten je často pouze reklamním tahákem.

Nakupování úsporných elektrospotřebičů

Dříve vyrobené elektrospotřebiče typu lednice či pračka podléhaly jiným normám než dnes, a proto jsou mimo jiné i mnohem žravější, což samozřejmě stojí peníze.

I dnes se však prodávají energeticky docela náročné kousky. Ty jsou sice levné, avšak i přesto je vhodné se jim raději vyhnout. Daleko více se totiž vyplatí sice dražší, nicméně násobně úspornější modely.

Osvětlení

Když člověk používá špatné osvětlení, může na tom hodně tratit. Tomuto problému se však dá docela snadno, a hlavně levně vyhnout, stačí si nakoupit vhodná LED světla. Jedná se o velmi dobrou koupi, která může mít na spotřebu velmi zásadní vliv.

Úsporné osvětlení LED je navíc velmi odolné a vydrží hodně dlouho. Prakticky se totiž nezahřívá. Vysoká teplota při provozu je totiž hlavním důvodem, proč kdysi tradiční vláknové žárovky tak rády a často pukaly.

Každý, kdo má o tento druh osvětlení zájem, by měl navštívit e-shop Silring, kde najde žárovky všech druhů a typů. Jelikož má obchod moderně zpracované stránky, nemusí zákazník při hledání vhodného produktu zdlouhavě procházet všechny kategorie na webu.