Využijte i svou půdu k letnímu bydlení

Půdní prostory u rodinných domů, a zejména pak u starších rodinných domů mají schopnost působit velmi elegantně. Dokáží na člověka působit honosným a neotřelým dojmem. Právě pro svůj vzhled, design a dostatek volného prostoru se dříve velmi hojně využívaly půdy k letnímu bydlení. Později docházelo spíše k jejich rekonstrukcím na obytné místnosti, ale letní byty na půdách jsou znovu v oblibě.

 

Letní byt není nijak složitý

Rekonstrukce na obytnou místnost a realizace letního bytu na půdě rozhodně nejsou 2 stejné činnosti. Pokud se rozhodnete půdu rekonstruovat, jako obytnou místnost, dost pravděpodobně dojde ke ztrátě jejího přirozeného půvabu. Trámy budou zakryty, krovy zatepleny a zadělány deskovým materiálem. Půdy ztratí svůj půvab a z jejich kouzla zbudou jen zkosené stěny. Navíc je obytná místnost finančně mnohem náročnější, než letní byt na půdě. U složitějších realizací je navíc nutné posouzení statika. Letní byty na půdě zachovávají půvab a kouzlo starých půd. Konstrukce zůstane nedotčená a realizace vás nijak finančně nezatíží. Nejdůležitější je totiž podlaha.

 

Kvalitní střecha a podlaha

Základním a asi nejdůležitějším předpokladem pro vytvoření letního bytu na půdě je samozřejmě kvalitní a odolná střecha. Ty by na každém domě ale měla být automaticky. Nikdo nebude vytvářet letní byt pod střechou, do které zatéká, půda vlhne a je plná hmyzu. Hned po střeše je na řadě podlaha na půdě, která je nutná. Většina starých půd podlahu nemá. Jedná se pouze o trámovou konstrukci, která rozhodně ideální podlahou není. Aby mohla být půda využívána, jako letní byt pro návštěvy, posilovnu, hernu, klubovnu nebo místnost pro děti, je třeba především kvalitní podlaha. Jak ji správně realizovat?

 

Stropní systém Magmarelax je pro letní byty ideálním řešením

Při realizaci letního bydlení na půdě je nutná na podlaze především kvalitní plocha, po které je možný bezpečný pohyb. Podlahy by měly být vybaveny izolací, a to jak tepelnou, tak i zvukovou. I všechny tyto součásti se postará stropní systém Magmarelax. Tento systém totiž dokáže vytvořit lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu. Prostory pod podlahou se vyplní minerální foukanou izolací s vysokými tepelně-izolačními i zvukově-izolačními účinky.

 

Detailní informace najdete na www.magmarelax.cz