Podlaha na půdě může být rychle a kvalitně!

Také vás trápí situace, kdy půda na vašem rodinném domě zůstává zcela bez využití jen proto, že na ní není vytvořena podlaha? Většina starších rodinných domů má na podlahách půd jen trámovou nosnou konstrukci. Mezi těmito trámy je možná uložen izolační materiál, ale je to spíše výjimkou. Každopádně trámy nejsou ani zdaleka podlahou. A pokud budete chtít půdu alespoň částečně využívat, měli byste na ní vytvořit pochůznou plochu. To je základ. A řešení může být rychlé a zároveň kvalitní.

  

Trámy nejsou podlahou, ale ideálním roštem pro pokládku

Konstrukce trámů na půdách rodinných domů ještě sama o sobě není podlahovou vrstvou, ale slouží jako skvělý podklad pro podlahy. Podlaha na půdě totiž může být vytvořena zcela jednoduše. Stačí totiž přes trámy kvalitně položit odpovídající deskový materiál. Správně vybrané podlahové desky dokáží vytvořit odolnou a pochůznou podlahovou konstrukci bez dalších úprav. Pro zvýšení tepelně-izolačních vlastností podlah na půdě je vhodné prostor mezi trámy a pod deskami opatřit vhodně zvolenou tepelnou izolací.

  

Jaké vlastnosti by měly desky mít?

Desky na podlahu byste rozhodně neměli vybírat bez patřičného uvážení a zjištění kvality. Podlahové desky by měly disponovat vlastnostmi, které jsou pro půdy velmi důležité. Měly by být odolné proti vlhku i ohni. Desky musí snášet i častou zátěž a vysokou frekvenci pohybu aniž by ztrácely své vlastnosti v pevnosti a odolnosti. Měly by také disponovat kvalitními tepelně-izolačními a akustickými vlastnostmi. Měly by sloužit, jako provizorní podlahy a zároveň by měly nabízet možnost případné pokládky různých druhů podlahových krytin. Desek se všemi těmito vlastnosti na našem trhu příliš není.

  cetris

Desky CETRIS® tyto vlastnosti ale mají

Pokud chcete na půdě vytvořit pomocí desek rychle a kvalitně podlahu, zvolte cementotřískové desky CETRIS® . Ty jsou známé svou vysokou odolností proti poškození, vlhkosti, opotřebení, požáru a skvěle se tedy hodí pro vytvoření šleh na půdě. Mohou samy tvořit podlahu nebo být ideálním podkladem pro podlahové krytiny. Volit můžete mezi různými typy desek, podle vašich potřeb. Na výběr je mnoho druhů desek s perem a drážkou nebo s tupou hranou ve dvou vrstvách.

  

Detailní nabídku a popis vlastností desek CETRIS® najdete na www.cetris.cz