Čím se liší historické roubenky od těch moderních?

Bydlení v dřevostavbách patří na dnešním stavebním trhu k těm žádanějším segmentům. Pokud ovšem jen trochu milujete historii, víte, že pobyt v těch skutečně historických nebyl žádný med – malá okna, vlhkost pronikající zespodu nebo nutnost pravidelné péče patřily k těm nejzávažnějším nešvarům. Dnes však přijměte naše pozvání a přesvědčte se na vlastní kůži, jak se v takové moderní roubence bydlí.

A jak? Díky Martinu Roubalovi, který v Krkonoších postavil hned čtyři takové roubenky, které pronajímá všem zájemcům o nevšední bydlení nebo nezapomenutelnou dovolenou. Chcete-li vědět, jak se požadavky na moderní design snoubí s historickými vzory podkrkonošských chalup a chaloupek, zarezervujte si ubytování v chalupě Ledárna!

 

Zimy se bát zaručeně nemusíte

Její název vtipně odkazuje na dobu, kdy ještě neexistovaly ledničky a lidé si tak musely led pracně nasbíraný v zimě uchovávat ve speciálních sklepních místnostech. Ano, hádáte správně, říká se jim ledárny.

Chalupa Ledárna má však k podzemnímu kamrlíku skutečně daleko. Nabídne vám prostorné místnosti vybavené historickým nábytkem, velká okna umožňující nádherný výhled do krajiny i moderně zařízenou koupelnu či saunu, díky níž si svou dovolenou v Krkonoších opravdu užijete.

 

Dřevo jako základ domu poslouží skvěle

Jak se navíc sami můžete přesvědčit, použité dřevo nikde nesesedá ani není poškozeno okolním extrémním počasím, a to i přesto, že na svém místě stojí už řadu let. Na vlastní oči se můžete přesvědčit jak odolný a přitom krásný materiál je pravé masivní dřevo.

Takovou roubenku totiž poznáte na první nádech podle jedinečné vůně a příjemně vlhkého klimatu uvnitř. Bydlení obklopené přírodou tady přestává být pouhým reklamním klišé, ale stává se skutečností. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži a rezervujte si ubytování ještě dnes! Chalupa Ledárna má k dispozici dva pětilůžkové a jeden dvoulůžkový apartmán, a navíc vás potěší kachlovými kamny, starou náspí, venkovní jacuzzi vířivkou nebo saunou s jezírkem.

A pokud se vám bydlení v náruči poctivého dřeva zalíbí, můžete oslovit Martina Roubala a nechat si postavit přesně takové doslova na míru, a to kdekoliv po ČR. Proč se spokojit s průměrem, když můžete své rodině dopřát to nejlepší?