Krycí bazénové plachty z webu kvalitniplachty.cz

S brzkým příchodem léta se blíží čas na pokrytí vašeho bazénu pro zimní měsíce. Mnozí z vás možná již mají zimní bazénovou plachtu, se kterou jste spokojeni. Jiní mohou být zvědaví na možnosti, které jsou k dispozici.

 

Jaký typ krycí plachty je nejlepší?

• Standardní zimní krycí plachta. Nahoře potřebuje filtrační sítko, udržuje sluneční světlo a lehké nečistoty a vydrží 1–3 sezóny.

• Ochranná síť – nahoře nepotřebuje filtrační sítko, udržuje nečistoty, ale ne vodu, a vydrží 10–15 let.

 

Klasická bazénová krycí plachta, její výhody a nevýhody

Výhody: Tento typ zakrytí bazénu jej ochrání tak, aby se zabránilo slunečnímu záření, stejně jako jiným nečistotám vnikat do bazénu. Snižuje potřebu použití bazénové chemie i náklady na ohřev vody, je bezpečným prvkem pro nadzemní bazény. Nevýhody: Standardní plachty jsou vyrobeny z plachtovinového materiálu a jsou drženy s vodními vaky. Tento materiál vydrží pouze 1–3 sezóny před tím, než musí být vyměněn. Jednou z dalších hlavních nevýhod tohoto typu krytu je, že má velmi malou hmotnost. Jinými slovy, pokud se zvíře, nebo osoba pokusí chodit po krytu, mohou do vody spadnout a namočit se. Standardní kryty také vyžadují filtrační sítko, takže musíte být ostražití během mimo sezónního období, abyste zajistili, že se nahoře nevytvoří příliš mnoho vody, což způsobí zalití plachty vodou. Tyto plachty mají krátkou životnost. Navíc nemají příliš estetický vzhled. Ochranná bazénová síť, její výhody a nevýhody.

Výhody Okolo 90% majitelů bazénů zabudovaných do země používá bezpečnostní kryt. Tyto kryty vypadají jako trampolína. Pružinové popruhy se připojují k víku a upevňují se do betonu, aby udržely síť na místě. Bezpečnostní kryty se dodávají ve dvou typech: s oky a pevná. Hlavním typem, který lze pořídit, je síťový materiál. Tento kryt je velmi účinný při udržování listů a nečistot a může také unést velké množství hmotnosti, včetně silného zatížení sněhem. Vzhledem k tomu, že se jedná o síťovinu, není nahoře zapotřebí žádné filtrační sítko. Dešťová voda jen prochází. Jakmile je na konci sezóny, není obvykle třeba žádná další údržba. Životnost těchto sítí je 10–15 let.

 

Pevná síť

Druhý typ ochranného krytu se skládá z pevného vinylového materiálu. Hlavní výhodou “pevného” bezpečnostního krytu je, že neumožňuje průchod vody. To znamená, že voda by měla být v jarní sezóně stále jasná. Pevné bezpečnostní kryty obvykle vydrží 6–10 let.

Největším problémem klasických plachet je, že se mohou prohýbat a prolomit. Existuje mnoho dílů, které se mohou zlomit. Asi po třech letech se vám bazénová krycí plachta může začít rozpadat. To může být velmi frustrující, obzvláště pokud se plachta roztrhne a nemůže být vyňata z bazénu. Tato plachta není optimálním řešením pro každého. Při nákupu volte raději silnější materiál, který zvládne i velké zatížení sněhem a dešťová voda má kam odtékat díky filtračnímu sítku.