Znáte výhody foukané izolace?

Bydlení v rodinném domě má mnoho výhod, nese s sebou ale také mnoho starostí. Jendou z nich je i potřeba udržet v něm optimální teplotu pro každodenní život všech obyvatel domu a přitom udržet náklady v rozumné rovině.

V létě je horko a tak se snažíme udržet v domě spíše chladnější vzduch a v zimě naopak nechceme, aby nám teplo unikalo. A tak měníme okna, zateplujeme fasádu a zapomínáme, že jednou velkou plochou se nám může dovnitř dostávat horko a naopak tudy také teplo utíkat. Tou plochou je strop, u kterého se velmi často na izolaci zapomíná a zbytečně tudy uniká až 30% tepla, což už na nákladech může být citelně znát. V horkých dnech pak v místnostech pod střechou musíme zapínat klimatizaci nebo je jinak ochlazovat, aby se v nich dalo vydržet. Foukaná izolace vyřeší problém s přehříváním i únikem tepla.

Pro zateplení stropů je foukaná izolace nejvhodnějším řešením, navíc v porovnání s kompletní výměnou oken a dveří nebo novým zateplením fasády je také výrazně levnější. K aplikaci nemusíte stavět lešení nebo změnit zahradu na sklad materiálu. Izolační materiál na dané místo přivede hadice a technologií foukání se dostane tam, kam patří a dostane se opravdu všude, do všech mezer i prasklin. Souvislá výplň tak zabraňuje vzniku tepelných mostů a snižování účinnosti izolace.

Nemusíte se bát ani nepořádku, který máme se zateplováním spojený. Místo zahrady sklad, všude role izolačního materiálu a doma bojové podmínky. U foukané izolace nic takového nenastává, celá aplikace zabere jen pár hodin a je potřeba jen místo na zaparkování auta s izolačním materiálem. Tím je minerální vlna, která nesléhá a nedeformuje se, je zdravotně nezávadná, odolává  plísním i bakteriím, je nehořlavá a také plně hydrofobizovaná – nepřijímá vlhkost. Ta je pak hadicí pomocí technologie foukání dopravena až na potřebné místo a celou aplikaci zvládne bez problémů realizační tým 2 – 3 odborně vyškolených pracovníků. Izolace je hotová opravdu jen během několika hodin a okamžitě začne fungovat. V letních horkách ochrání před přehřátím místností a až se ozve zima, bude vám pečlivě střežit teplo domova a nikam ho uniknout nenechá.