Čím vybavit skleník na léto?

Během příprav skleníku na novou sezónu – jeho uklízení, běžných oprav – bychom se měli zamyslet nad tím, co nám chybí, zda by nebylo vhodné ještě něco dokoupit. Samotný skleník, to není zdaleka všechno, co k zahradničení potřebujeme.Praktickým pomocníkem jsou regály a různé police. Umisťovat na ně můžeme květináče se sazenicemi nebo květinami. Na našem trhu se dá sehnat téměř cokoli. K dostání jsou regály kovové i dřevěné. Záleží na nás, co se nám víc líbí, co se nám do skleníku lépe hodí. Nejlevnější jsou jednoduché jednopolicové, vícepolicové jsou pak o něco dražší. Pokud si koupíme regál, o němž zjistíme, že nám poskytuje příliš málo místa, vždy můžeme nakoupit i nástavec na horní patro.

www.sklenik-expert.czwww.sklenik-expert.c

Udržení správné teploty ve skleníku je asi to nejdůležitější a právě proto bychom si měli pořídit vhodný teploměr, abychom měli přehled. Kromě klasických závěsných teploměrů měřících teplotu vzduchu existují i půdní teploměry, které, jak už z názvu vyplývá, měří teplotu půdy. Vedle teploty vzduchu je důležitá i jeho vlhkost a tu změříme univerzálním vlhkoměrem.

/www.sklenik-expert.cz

Denní zalévání skleníku jistě není nejzábavnější činnost. Musíme na to navíc neustále myslet, abychom na to nezapomněli. I to se dá ale dnes vyřešit. K dostání jsou celé zavlažovací sety, které stačí nainstalovat a ony všechnu práci udělají za nás. Jedinou podmínkou je zdroj vody ve skleníku. Na každodenní zalévání můžeme se zavlažovacími sety zapomenout.

To je to nezákladnější vybavení, které nám naše zahradničení ve skleníku může velmi usnadnit a zpříjemnit. Neznamená to samozřejmě, že bez zavlažovacího systému nebo regálů a polic se zahradničit nedá. Jsou to ale šikovné věcičky a zařízení, které nám mohou výrazně pomoci.

www.sklenik-expert.cz