Proč si pořídit tepelné čerpadlo vzduch voda

Popularita tepelných čerpadel neustále stoupá. Hlavním z důvodů jsou vysoké úspory za vytápění a tepelný komfort bez jakékoli námahy. Nejčastěji poptávaným druhem je tepelné čerpadlo vzduch voda. Proč je tomu tak?

 

Nižší pořizovací cena

Tepelné čerpadlo vzduch voda vychází cenově přijatelněji než například systémy země voda nebo voda voda. Očekávat ovšem můžete stálý a spolehlivý výkon až do -15 stupňů Celsia. Tepelné čerpadlo vzduch voda tak nabízí ze všech zařízení nejvýhodnější poměr cena/výkon.

 

Jednoduchá a rychlá montáž

Narozdíl od ostatních druhů tepelných čerpadel, je systém vzduch voda nenáročný na prostor, a jeho instalace je rychlá a jednoduchá. Není zapotřebí stavebního povolení ani jiných zásadních stavebních úprav objektu. Výměna vašeho starého kotle za tepelné čerpadlo proto může proběhnout během jednoho dne.

 

Stálá a rychlá finanční návratnost

Tepelné čerpadlo vzduch voda díky nižším pořizovacím nákladům má rychlejší finanční návratnost. V ideálním případě můžete očekávat návrat investice do 7 let. Při očekávané životnosti až 20 se jedná o 13 let provozu s minimálními náklady. Návratnost tepelného čerpadla samozřejmě záleží na mnoha faktorech jako je pořizovací cena, velikost vytápěné plochy, energetické ztráty, počet členů domácnosti a mnoho dalších.

Tepelné čerpadlo zvládne mnohem více než jen topit

Pokud jste si mysleli, že tepelné čerpadlo lze využít pouze k vytápění interiéru, vyvedeme vás z omylu. Prostřednictvím tepelného čerpadla můžete také ohřívat užitkovou vodu, čímž ušetříte značné náklady za elektřinu. V létě díky zpětnému chodu lze zařízení využít jako klimatizaci či na ohřev vody v bazénu.

 

Propojení tepelného čerpadla s fotovoltaickou elektrárnou

Tepelné čerpadlo lze napájet solární energií, kterou vyrobí vaše střešní fotovoltaika. Kombinace zařízení se perfektně doplňuje v průběhu celého roku. Inteligentní řídící systém TENGEO se navíc postará o efektivní distribuci solární energie a hospodárný chod celé domácnosti. Díky kombinaci tepelného čerpadla vzduch voda a fotovoltaiky můžete ušetřit až 80 % ročních nákladů za energie. Navíc můžete získat státní dotaci, díky které můžete získat zpět až 170 000 Kč.