Ať v interiéru nebo v exteriéru, nezapomeňte na hydroizolaci pod obklady a dlažby

Na téma výběru správných keramických obkladů a dlažeb můžeme v současnosti na internetu najít stovky článků, které nám mohou poradit. Ve většině z nich se často připomíná, abyste nepodceňovali výběr kvalitních materiálů, a to také lepidel a spárovacích hmot a doplňkového sortimentu, jako jsou třeba silikony. Jedna oblast při realizaci obkladů a dlažeb je ale neustále podceňována. O kterou se jedná? Je to důležitost hydroizolace. A nezáleží na tom, zda se jedná o interiér nebo exteriér.

 

Proč je hydroizolace tak důležitá?

Keramické obklad y a dlažby se využívají v drtivé většině případů ve vlhkém prostředí. Jedná se zejména o koupelny, WC, venkovní terasy, bazény, balkony, lodžie a mnoho dalších. U těchto realizací je důležitá maximální odolnost proti vlhkosti. A to již na samotný podkladový materiál, tedy ještě před nanášením lepidel. Právě k tomuto kroku slouží hydroizolace. Musíte ale vybírat jen ty dostatečně kvalitní.

 

Vsaďte třeba na jednu z nejlepších značek

Hydroizolaceje jedním z mnoha druhů širokého pojmu – stavební chemie. A právě v této oblasti můžeme registrovat hned několik značek. Rozdíly mezi jednotlivými značkami jsou v kvalitě i velikosti nabízeného sortimentu. Jedním z výrobců, který dosahuje na nejvyšší příčky v obou ohledech (kvalitě i velikosti sortimentu) je stavební chemie Mapei. Značka Mapei je známá po celém světě a využívají ji jak domácí kutilové, tak profesionálové ve stavebnictví.

 

Hned několik druhů hydroizolací

Hydroizolace Mapei je mezi profesionály velmi dobře známá a velmi často využívaná. Pokud potřebujete hydroizolaci, tak na různé druhy činností a materiálů jsou zapotřebí různé druhy hydroizolací. A právě Mapei má ve své nabídce hned několik druhů. Základní rozdělení je na jednosložkové a dvousložkové. Dále se pak dělí na hydroizolace stěrkové, nátěrové nebo foliové. Stačí vybrat tu pravou. Mezi nejvyužívanější druhy se řadí například Mapei Mapelastic Turbo.