Ať v interiéru nebo v exteriéru, nezapomeňte na hydroizolaci pod obklady a dlažby

Na téma výběru správných keramických obkladů a dlažeb můžeme v současnosti na internetu najít stovky článků, které nám mohou poradit. Ve většině z nich se často připomíná, abyste nepodceňovali výběr kvalitních materiálů, a to také lepidel a spárovacích hmot a doplňkového sortimentu, jako jsou třeba silikony. Jedna oblast při realizaci obkladů a dlažeb je ale neustále podceňována. O kterou se jedná? Je to důležitost hydroizolace. A nezáleží na tom, zda se jedná o interiér nebo exteriér.

 

Proč je hydroizolace tak důležitá?

Keramické obklad y a dlažby se využívají v drtivé většině případů ve vlhkém prostředí. Jedná se zejména o koupelny, WC, venkovní terasy, bazény, balkony, lodžie a mnoho dalších. U těchto realizací je důležitá maximální odolnost proti vlhkosti. A to již na samotný podkladový materiál, tedy ještě před nanášením lepidel. Právě k tomuto kroku slouží hydroizolace. Musíte ale vybírat jen ty dostatečně kvalitní.

 

Vsaďte třeba na jednu z nejlepších značek

Hydroizolaceje jedním z mnoha druhů širokého pojmu – stavební chemie. A právě v této oblasti můžeme registrovat hned několik značek. Rozdíly mezi jednotlivými značkami jsou v kvalitě i velikosti nabízeného sortimentu. Jedním z výrobců, který dosahuje na nejvyšší příčky v obou ohledech (kvalitě i velikosti sortimentu) je stavební chemie Mapei. Značka Mapei je známá po celém světě a využívají ji jak domácí kutilové, tak profesionálové ve stavebnictví.

 

Hned několik druhů hydroizolací

Hydroizolace Mapei je mezi profesionály velmi dobře známá a velmi často využívaná. Pokud potřebujete hydroizolaci, tak na různé druhy činností a materiálů jsou zapotřebí různé druhy hydroizolací. A právě Mapei má ve své nabídce hned několik druhů. Základní rozdělení je na jednosložkové a dvousložkové. Dále se pak dělí na hydroizolace stěrkové, nátěrové nebo foliové. Stačí vybrat tu pravou. Mezi nejvyužívanější druhy se řadí například Mapei Mapelastic Turbo.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *