Chcete ušetřit na vytápění rodinného domu v zimě? Ještě je čas!

Vytápění menšího či většího domu v zimním období bývá velkou finanční zátěží. Každoročně za vytápění utratíme až několik tisíc korun – a výdaje se pořád zvyšuje. Každý rok jsou také vyšší tepelné ztráty rodinných domů. Starší domy dokáží jen těžko udržet nashromážděné teplo a to rychle uniká. Se zvyšováním cen energií neuděláte nic. Můžete zkusit najít levnějšího dodavatele, ale rozdíl mezi cenami je minimální a ročně ušetříte jen pár stokorun. Druhou možností je, snížit tepelné úniky rodinného domu. Ještě stále je čas…

 

Kudy teplo uniká nejčastěji?

Nashromážděné teplo uniká z domu ven různými cestičkami. Může unikat starými okny bez izolačních účinků. Úniky mohou být také nezateplenými obvodovými stěnami. Ovšem veškeré fyzikální zákony jsou v tomto ohledu za jedno. Od topení proudí teplý vzduch. Teplý vzduch má dle fyzikálních zákonů nižší váhu, než vzduch studený. Nedrží se u země, ale stoupá ke stropu. V mnoha případech právě nezatepleným stropem uniká téměř všechno teplo bez užitku pryč. Ideální variantou, která vede ke snížení tepelných ztrát v domě je tedy zateplení stropů a půdních prostor.

 

 

Efektivní izolace i za jedno odpoledne

Mnoho z nás si pod pojmem zateplení stropů či půdních prostor představí složitý proces. Nemusí to ale tak být. Existuje totiž jeden způsob zateplení půdních prostor, který je rychlý, snadný a vysoce účinný. Může být až 10x levnější, než izolace fasády a dokáže vám ušetřit až 30% výdajů za vytápění domácnosti.

 

Foukaná minerální izolace MAGMARELAX

Je jím foukaná minerální izolace MAGMARELAX. Jedná se o ideální druh izolace pro zateplení střech, stropů a půdních prostor. Díky snížení tepelných ztrát dokáže ušetřit výdaje za vytápění až o celých 30%. Díky moderním technologiím aplikace je u průměrných rodinných domů celá realizace hotova za 3 hodiny, což jiné možnosti a typy zateplení nemohou nabídnout. Můžete ráno odjet do práce a odpoledne si již užívat zateplené domácnosti. Na realizace zateplení pomocí foukané minerální izolace MAGMARELAX se specializuje společnost IP Polná.

Detailní informace naleznete na www.ippolna.cz.