I dokonalý dřevěný dům potřebuje dokonalé osvětlení

Každý dům či byt potřebuje také dokonalé osvětlení. Bez světla by byla každá místnost tmavým a ponurým pokojem, ve kterém by jsme se necítili dobře.  Je proto velmi důležité věnovat této části vybavení domu náležitou pozornost.

Osvětlení v interiéru je v podstatě rozděleno na přirozené a umělé světlo. Čím více přirozeného světla v místnosti máme, tím lepší světlo je v místnosti. V minulosti byl tento problém vyřešen umístěním svíček nebo zrcadel, které také odrážely světlo. V současné době máme mnoho možností, které nám umožňují umístit klasické přirozené světlo všude tam, kde je to potřeba. Projekty nových domů jsou tomu nakloněny. V případě, že tomu tak není, máme možnost umístit umělé světlo do místnosti.

Pokud jde tedy o design interiéru, nesmíme zanedbávat světelný design, protože osvětlení vytváří v domě správnou, příjemnou atmosféru. Je – li nutné více světla v místnosti nebo chceme – li se zaměřit pouze na strop, můžeme zvážit použití LED osvětlení. Jedná se o stylový, moderní způsob, jak změnit osvětlení v interiéru. Toto osvětlení vydrží 25krát déle než běžné žárovky, protože spotřebují o 85% méně energie. LED diody se na trhu prodávají v různých barevných provedeních a v podstatě rozlišujeme teplý odstín světla nebo studený. Každý je vhodný do jiné místnosti. Ty teplejší odstíny se nejlépe hodí do místností, kde chceme být uvolnění a chceme tak trochu relaxovat, tedy obývací pokoj nebo ložnice či dětský pokoj. Ty studené odstíny můžeme pak umístit do kuchyně nebo pracovny a kanceláře. Důležitý je také úhel vyzařování světla. Většina LED žárovek mají daleko menší úhel než klasické žárovky , ale najdeme i ty, které mají dokonce úhel 360 stupňů. Měli bychom si tedy vybrat takové osvětlení, které vyhovuje především nám. Platí to zejména pro stolní lampy v pracovně, ale dokonalé osvětlení pod správným úhlem potřebujeme prakticky v celém bytě.

Pokud si nejsme jisti, zda jsme si vybrali správné osvětlení pro danou místnost, můžeme se obrátit na odborníky, kteří mají ve svém portfoliu nejen služby v oblasti LED žárovek, ale také poradenství.