Proč dřevostavby, místo klasických stavebních materiálů.

 

Společnost Moravia Wood TRADING, s.r.o. nabízí ideální řešení vašeho bydlení. Obliba bydlení ve vlastním domě neustále roste. A ať je to v domech přímo ve městě, nebo v satelitních městečcích. Proč tedy volit dřevostavbu, z dřevěných skeletů, na místo klasických zděných materiálů?

 

Dřevostavby, rychlá výstavba

Při výstavbě klasických domů, tedy těch zděných, jde v zásadě o mokrou cestu výstavby, proto je nezbytné, nechat hrubou stavbu řádně vyschnout a z toho vyplývá neúměrné prodloužení realizace samotné hrubé stavby. Mimo to, je zděná výstavba do určité míry omezena i ročním obdobím. Odborníci uvádějí, že dřevostavby na klíč, jsou dokončeny do 6 měsíců a ihned po dokončení jsou připraveny k nastěhování. A právě rychlost výstavby je tím, co oceňují zákazníci, na dřevostavbách, nejvíce. Ale není to jen rychlost.

 

Energetická úspora dřevostaveb

Nízká tepelná vodivost dřeva, je základním kamenem, pro energetickou úsporu samotných dřevostaveb. Uvádí se, že lze, na dřevostavbách, ušetřit až trojnásobek nákladů, na vytápění. U dřevostaveb, totiž nedochází k akumulaci tepla, do těžkých obvodových stěn, ale teplo zůstává uvnitř vytápěného prostoru. Navíc zde platí i opačný princip, a tak v letních měsících nedochází k přehřívání vnitřního prostoru, a tak i v létě jsou dřevostavby příjemné na bydlení.

 

Dřevostavba a cena

Závěrečné resumé, dřevostavby, jsou cenově srovnatelné s klasickými stavbami. Další srovnání spočívá v délce životnosti, lze i zde říci, že životnost stavby je obdobná. Pokud jde o další kritéria, pak dřevostavby vítězí, pokud jde o úspory na vytápění, rychlost výstavby a šetrnost k životnímu prostředí. Navíc, pokud stavbu realizujete prostřednictvím hypotéky, můžete ušetřit i na rychlejším vyčerpáním úvěru a tím pádem také na rychlejším zahájení splácení úvěru. Nezapomínejte také, že pokud si pořizujete nové bydlení, je to pravděpodobně proto, že to stávající, vám již nevyhovuje. Čím dříve se nastěhujete do nového, tím rychleji bydlíte přesně, podle svých představ. A o to přece jde.