Co ladí s harmonií dřevěného nábytku? Kvalitní tatranský profil na zeď!

Dřevěný nábytek patří k velmi populárnímu vybavení našich domácností. Kouzlo přírodních materiálů je velké, výrobky z nich pak působí nadčasové a jako bonus i dlouho vydrží. Jak však sladit takový nábytek s okolním interiérem? Řešení je docela jednoduché.

Stačí na vaše pokojové stěny aplikovat oblý srubový obklad a vsadit na jeho jedinečný šarm. Jeho snadnou montáž zvládne doopravdy úplně každý a ani příprava není nikterak náročná, stačí věnovat pozornost několika hlavním bodům.

 

Dejte pozor na vyzrálost stěn

Aplikace dřevěných desek na čerstvě omítnutou plochu není dobrý nápad. Zdi musí dostatečně vyzrát, aby na nich obklad z tatranského profilu skutečně dlouho vydržel bez nejmenšího kazu. Jakékoliv sekundární vzlínání vlhkosti by mohlo použité dřevo nenávratně poškodit. Proto počkejte alespoň měsíc a místnosti po celou dobu důkladně větrejte.

Chcete-li ozdobit dřevem starší stěny, bude celý postup o mnoho jednodušší:

  • Zakoupený tatranský profil nechte stát v bytě alespoň 48 hodin, aby se dokonale aklimatizoval.
  • Ujistěte se, že jsou stěny dokonale rovné a případně použijte šikovnou vyrovnávací podložku.

 

Jednoduchou aplikaci zvládne i dítě

Máte už vše připraveno k tomu, aby mohly vyniknout třeba vaše pevné dřevěné schody díky jedinečnému obložení stěn? Výborně. Nejdříve si tedy desky důkladně prohlédněte a srovnejte je třeba podle navazující textury dřeva. Nyní nainstalujte horní a spodní podkladový rošt a začněte jednotlivé desky skládat. Díky systému perodrážky půjde o stejně jednoduchý úkon jako např. položení plovoucí podlahy. Každé prkno stačí mírně přiklepnout kladivem přes dřevěný hranol a nakonec celé dílo završit instalací hraničních lišt.

A to je opravdu vše. Nyní si můžete už začít užívat svůj nově zařízený byt, v němž váš nový dřevěný nábytek najednou dostane úplně nový šmrnc a styl!