Co pomáhá ušetřit náklady na vytápění?

Chladné večery už donutily majitele rodinných domů zahájit topnou sezónu. Se zvyšujícími se náklady na energie má však každý z nich obavy, na kolik topná sezona vyjde a řeší, jak efektivně ušetřit. Základem je zabránit teplu, aby unikalo a udržet ho v domě.

Abychom ve svém domě udrželi příjemnou teplotu, když je venku zima, musíme topit. Často si ale neuvědomujeme, že drahé teplo se nám jen tak ztrácí a my vlastně pořád a pořád topíme a platíme za teplo, které nevyužijeme. Na vině je často špatná nebo naprosto chybějící izolace. Nejvíce tepelných ztrát vzniká u stropu. Už z hodin fyziky ve škole si pamatujeme, že teplý vzduch vždy stoupá vzhůru a pokud ho nic nezastaví, pokračuje v cestě nahoru a nám tak teplo uniká. Izolace stropu zabrání tepelným únikům, udrží teplo v domě a pomáhá tak šetřit náklady na vytápění. Rychlé a efektivní řešení je foukaná minerální izolace, která nám v zimě pomůže ušetřit až třetinu nákladů a v létě navíc chrání obytné prostory před přehříváním.

Aplikace je snadná a nijak ji neomezuje ani to, že topná sezóna již začala. Profesionální firma umí strop izolovat během několika hodin a není potřeba zajišťovat lešení, vyklízet celý dům, stěhovat rodinu nebo se jakkoliv omezovat v běžném užívání svého domova. Technologie foukání přivádí na určené místo izolační materiál pomocí hadice ze zásobníku, který je umístěn na autě. To parkuje před domem, zahrady se tak realizace izolace nijak nedotkne ani se z ní nestane sklad izolačního materiálu. Díky foukání se izolant dostane do všech mezer a škvír, což zabraňuje vzniku tepelných mostů a zajistí dokonalou izolaci.

Zateplením stropu můžeme ušetřit až 30 % nákladů na topnou sezónu. V porovnání s dalšími možnostmi a typy zateplení má foukaná izolace velmi krátkou návratnost investice. Fungovat začíná okamžitě po aplikaci bez ohledu na roční období. V létě chrání, v zimě šetří.