Soklové lišty BOLTA k vinylovým krytinám DESIGNline® v atraktivní nabídce u KPP

Přestože jsou vinylové podlahy syntetického charakteru, neustále nabývají na významu. Důvodem jsou perfektní užitné vlastnosti, provedení i způsob pokládky. Navíc s nimi lze realizovat krásné interiéry v soukromé i komerční výstavbě. Umožňují pokládku na podlahové vytápění a díky vynikající odolnosti vůči působení vody se hodí do prostor se zvýšenou vlhkostí vzduchu, tedy do koupelen i kuchyní. Dekory imitují různé povrchy – dřevo, kámen, mramor i dlažbu -, k autentičnosti přispívá strukturovaný povrch, věrohodné probarvení i zkosení hran jednotlivých lamel. Firma Kratochvíl parket profi, s.r.o. (KPP), český dovozce a prodejce podlahových krytin, představuje další benefit. Jedná se o chytře řešené zakončení vinylové krytiny kolem stěn pomocí soklových lišt BOLTA, a to ve shodném dekoru s krytinou i s vynikající těsností a odolností vůči proniknutí vody či prachu.

 

CHYTRÉ ŘEŠENÍ – soklové profily BOLTA

u

d

Jednoduché podlahové lišty BOLTA z napěněného PVC disponují vysoce odolným povrchem, přesto jsou lehké a tvárné. Díky syntetické povaze jsou odolné vůči působení vlhkosti a dobře zpracovatelné. Model, který firma KPP doporučuje k vinylovým krytinám DESIGNline® a DESIGNline® Connect, je vysoký 58 mm s maximální tloušťkou 11,5 mm (v místě měkkého ukončení, které zajišťuje dokonalý kontakt profilu s podlahovou krytinou). Profil lišty se lepidlem nebo nastřelovacími hřebíky připevní ke stěně. Následně se v příslušných rozměrech nařeže krytina, umístěná na podlaze, a jednoduše se zasune do připravené lišty. Vznikne tak dokonalé sjednocení dekoru. Oproti klasickým foliovaným lištám z dřevotřísky je jejich předností především odolnost vůči působení vlhkosti i jednoduchý, nerušivý vzhled. Kromě syntetické/PVC podstaty přispívá k odolnosti profilu i transparentní silikonový pásek, který spolehlivě těsní s podlahou a brání vniknutí různorodých nečistot, vody i prachu. Kvalitní provedení zaručuje, že lišty lahodí oku. Výrobce nabízí 9 základních barev, ze kterých lze vybírat. Horní část lišty navíc vytváří jemný stínový efekt. Lišty BOLTA lze kombinovat i s dalšími typy podlah, měkčeným PVC, přírodním linoleem i s kobercem. Pro dokonalé provedení doporučujeme instalaci profilů svěřit do rukou odborníků z podlahových studií, kde jsou vybaveni potřebným příslušenstvím (materiálem i nářadím).

 

AKČNÍ CENA
Přestože původní cena 1 m tohoto typu lišty BOLTA je 59,- Kč bez DPH, firma KPP nabízí akční cenu 20,- Kč za 1 m bez DPH, a to při zakoupení profilu společně s vinylovou krytinou značky DESIGNline®.

 

DALŠÍ TIP – Podložka SilentCOMFORT k plovoucím vinylům od Windmöller Flooring
Kromě soklových lišt ještě upozorněme na jednu praktickou součást pokládky vinylových krytin. Řeč je o protiskluzové a akustické podložce SilentCOMFORT. Podkladový materiál, založený na minerální výplni a polyuretanových pojivech, byl vyvinut speciálně pro vinylové krytiny značky DESIGNline® Connect od německého výrobce Windmöller Flooring, určené pro pokládku plovoucím způsobem. Podložka dokonale vykryje drobné nerovnosti podkladu, například při pokládce krytiny na původní keramickou dlažbu, linoleum, PVC, lamináty či dřevo. Pouze u dlaždic je třeba dbát na maximální rozměry prohlubně (šířka 5 mm a hloubka 2 mm max.). Staré textilní podlahoviny musejí být především z hygienických důvodů před pokládkou odstraněny. Podložka dále přispívá k protiskluznosti podlahoviny při pokládce větších ploch, optimalizuje prostorovou i kročejovou hlučnost a zvyšuje komfort pokládky. Je vhodná pro umístění na všechny typy podlahového vytápění (tepelný odpor podložky s tloušťkou cca 1,5 mm je 0,010 m2 K/W, v kombinaci s krytinou DESIGNline® Connect pak 0,043 m2 K/W).

 

Pro více informací navštivte www.kpp.cz