Dřevostavby jsou zajímavé nejen svou cenou

Na světě snad není nikdo, kdo by nechtěl bydlet pod svou vlastní střechou. A úplně nejlepší je, když je ta střecha součástí nějakého pěkného rodinného domu.

Ty tradiční jsou však velmi drahé, zvláště v současné době. Proto se hodně zájemců o komfortní bydlení zajímá o dřevostavby, které vyjdou mnohem levněji.

 

Zákazníci ocení nižší cenu dřevostaveb

Hned na začátku je potřeba si říci, co dřevěné domy rozhodně nejsou. Nejedná se o žádné pastoušky, které známe z dovolených v horách, ale o moderní obydlí, která se navíc dají realizovat za velice slušné peníze.

Montované dřevostavby na klíč je možné si pořídit od tří milionů korun výše. Ani toto nejsou zrovna malé peníze, nicméně oproti běžným zděným vilkám je cena pořád docela při zemi.

Dvougenerační dřevostavba samozřejmě stojí více, na druhou stranu se o náklady na stavbu i provoz rozdělí mezi více rodinných příslušníků.

 

Rychlost

Postavit tradiční zděný domek často trvá dlouhé měsíce, spíše však i více než rok. Ne každý ovšem chce čekat tak dlouho. Domy na klíč ze dřeva se budují mnohem kratší dobu. Dle velikosti to jsou obvykle tři měsíce až půl roku. Samozřejmě je možné to někdy stihnout i dříve, jindy se projekt naopak může o něco zdržet. Hodně záleží na podmínkách.

Výstavba dřevostavby je mnohem méně náročná než v případě zděné vilky, jelikož podstatná část se montuje z předem vyrobených prefabrikátů. Takto je možné ušetřit spoustu času a čas jsou peníze.

 

Izolační vlastnosti

Dřevo je nejen krásný ušlechtilý materiál, ke kterému navíc stojí za to si přivonět, ale je i dobrým izolantem. S jeho pomocí je reálné zachovat si doma daleko lepší tepelnou pohodu jak v létě, tak i během zimních měsíců.

Nejenže díky tomu nemusí člověk tolik vytápět, ale zároveň není potřeba mít při tropických dnech neustále zapnout klimatizaci. Při dnešních cenách energií jde o vlastnost k nezaplacení. Život v rodinných dřevostavbách je tudíž nejen příjemný, ale i cenově nenáročný.