Dá se v zimě účinně větrat aniž by ucházelo teplo z místnosti?

 

Správné dodržování větracích cyklů je pro každý interiér velice důležité. Větráním zabraňujeme v místnostech hromadění vlhkosti a také vyměňujeme vydýchaný vzduch za čerstvý. Zejména v zimním období ovšem větrat znamená také ztrácet teplo a tím se samozřejmě zvyšují také náklady na vytápění. Dá se této situaci zabránit?

 

Ano, ale nesmíte větrat okny!

Pokud budete větrat pouze otevřenými okny, dokážete sice účinně bojovat s vlhkostí v domácnostech a přivádět čerstvý vzduch, ale tepelným ztrátám se nevyhnete. Naštěstí v dnešní době k účinnému větrání domácností ani okna nepotřebujete. Nepotřebujete dokonce ani předražené větrací systémy, jejichž počáteční náklady jsou desetitisícové a provozní náklady se vyrovnají tepelným ztrátám. Takže celková úspora je vlastně nulová. K větrání domácnosti můžete využít i systémy, které mají vysokou účinnost a minimální provozní náklady. Přesně tyto funkce mají solární ventilace.

 

Větrání bez tepelných ztrát a s nulovými provozními náklady

solSolární ventilace jsou unikátním produktem, který dokáže zajistit správné větrání bez tepelných ztrát. Hlavní součástí tohoto výrobků jsou solární panely. Vzduch, který prochází přes solární panely se v nich i automaticky ohřívá. Jeho teplota výrazně stoupá a do místnosti pak nevchází ledový, ale příjemně ohřátý. Ohřátý vzduch je do místnosti vháněn ventilátorem. Jeho provoz také zajišťují solární panely, takže provozní náklady větrání jsou téměř nulové. Specialistou pro tyto větrací systémy je společnost Solární Ventilace s.r.o. Ta nabízí hned 2 druhy modelů solárních ventilací. Tím prvním jsou solární panely SolFresh a tím druhým jsou solární panely SolHeat. Panely SolHeat dokáží navíc ještě zvyšovat teplotu v místnosti. Mohou totiž nasát vzduch z místnosti do panelu, kde se ohřeje a je zbaven vlhkosti a pak ho vpustit zpět s vyšší teplotou. Panely SolHeat tedy nemusí sloužit pouze k větrání, ale i k přihřívání místností.

 

Kompletní informace a nabídku panelů najdete na www.solarniventilace.cz

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *