Nejdražší je teplo, které nám uteče. Izolace je řešením.

Samozřejmě, pro úsporu nákladů pro příští rok. S topnou sezónou, která právě končí, už toho moc nenaděláme, ale na tu další můžeme být připraveni. A ještě si užít výhody i v létě.

Jaro a začátek léta je pro zateplení rodinných domů nejvhodnější čas. Pokud chcete ušetřit na nákladech za vytápění, je potřeba nejdříve vědět, jak toho docílit. Nejvíce peněz nás stojí teplo, které vůbec nevyužijeme, tedy to, které nám uteče. Trochu možná kolem oken, trochu možná zdmi, ale největší únik tepla je stropem. Teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud ho dobře izolovaný strop nezadrží, stoupá vzhůru i nadále, jen při tom opustí náš dům. Strop je tak potřeba pořádně odizolovat a zabránit únikům tepla. V létě navíc izolace pomůže ochránit dům před přehříváním.

Oblíbenou a moderní metodou je foukaná izolace. Má mnoho výhod, je hotová za několik hodin a v porovnání například se zateplením fasády nebo výměnou oken je finančně nejméně náročná. Dokáže však snížit únik tepla a tím i náklady na vytápění v průměru o 30%. Foukanou izolací lze potřebný prostor vyplnit dokonale a bez odpadu, je tak ideální i pro duté podlahy na půdách nebo jiných špatně dostupných místech.

Izolační materiál je nehořlavý, odolný proti plísním i bakteriím a neslehne se ani za několik let. Pomocí hadice se tlakem fouká přímo na určené místo a vyplní se všechny mezery a skuliny, čímž se zabrání vzniku tepelných mostů. K aplikaci stačí jen několik otvorů a materiál je uskladněný na nákladním autě před domem. Nemusíte se tak bát nepořádku, skladiště na zahradě nebo vyklízení pokojů. Aplikace foukané izolace je za pár hodin hotová, profesionální firma pak provede základní úklid a odvoz obalových materiálů. Vy můžete bez problémů a složitých příprav pokračovat dál v běžném chodu domácnosti, ale už s vědomím, že v další sezóně za topení ušetříte.