Doba skleněná i na Obzoru

Sklo se v interiéru využívá mnohem častěji

Ještě před několika málo roky bylo využití skla v interiéru opravdu minimální. Snad jediným skleněným prvkem byly mozaikové obklady do koupelen a kuchyně, které se i tak využívaly jen velice zřídka. V dnešní době ale obliba využití skla v interiérech narůstá. Jaký vliv má na domácnost využití skleněného materiálu jsme se zeptali zkušené interiérové designérky – Ing. Kristýny Jandíkové.

 

Odpovědi jsou naprosto jednoznačné

Obliba skla v dnešní době při zařizování interiéru je opravdu na vrcholu. Nejčastěji se využívá k obkladu kuchyňských linek, ale také do koupelen. Sklo má oproti ostatním materiálům nesporné výhody v oblasti elegance, ale i praktičnosti. Eleganci tvoří hlavně lesklý materiál v celistvém provedení. Celý prostor tak působí celkem kompaktně. Díky tomu, že jsou skleněné obklady jednotným kusem materiálu, nevznikají zde žádné spáry, ve kterých by se usazovala špína, jako u klasických kachliček.

 

Barevné provedení je takřka neomezené

Velice oblíbenou variantou skla jsou pak především skla Lacobel. Tento materiál nabízí velmi širokou možnost provedení velikostí a také barevného provedení. Barvu můžete tedy vybrat tak, aby ladila s vybavením domácnosti nebo byla v kontrastu. Vždy záleží na barvách v dané domácnosti. Zde nám opět pomohlo prohlášení paní Jandíkové – „Skla v interiéru se volí podle celkového zamýšleného konceptu, tedy toho, co chcete docílit. Pokud máte celý interiér laděný spíše do neutrálních tónů, můžete si dovolit výraznější prvek. Například v podobě grafoskla (sklo, které má natisklý jakýkoliv motiv).

Můžete si například hrát s kontrastem, nebo sladit všechno do jednoho tónu. Záleží na vkusu každého majitele interiéru zvlášť. Já osobně pracuji spíše s decentnějšími jednobarevným sklem, které opakuji na více částech v místnosti.“

 

Co jsou vlastně skla Lacobel?

Skla Lacobel jsou ekologickým výrobkem z ryze čistého skla, na kterém je nanesena vysoce kvalitní vrstva barevného laku s vysokou odolností proti otěru a poškození. Povrchová vrstva může být chráněna z jedné strany také barevnou folií. Lacobel má pro domácnosti naprosto ideální vlastnosti nejen v elegantním designu, ale také v praktičnosti. Skla opatřená folií jsou chráněna proti poškrábání a při rozbití se nerozpadají, také odolávají vysokým teplotám a nešíří oheň. Odolávají i UV záření a rovněž zabraňují vyblednutí barev.

 

Nezapomínejte na detaily

Právě v malých detailech se v dnešní oblasti interiérového vybavení skrývá celé kouzlo domácnosti. Jednou z velmi častých chyb je opomíjení vypínačů. A právě vypínače mohou být tou pomyslnou třešničkou na dortu celého interiéru, ale také nevzhlednou kaňkou. Když na volbu vypínačů opomenete a vyberete jejich klasické celoplastové provedení, můžete celý koncept interiéru úplně shodit. V případě, že plánujete využít sklo v interiéru, přímo se nabízí možnost barevné provedení skla v interiéru zopakovat, třeba na rámečcích vypínačů. I takové vypínače se na našem trhu dají koupit. Konkrétně se jedná o rámečky Decente od firmy OBZOR Zlín. I tyto rámečky jsou ze skla Lacobel a můžete tedy vybírat totožném odstínu, jako třeba skleněné obložení kuchyňské linky.

 

Odstíny vypínačů podle nejnovějších trendů

Svítící neony a výrazné svítivé barvy už nejsou zdaleka tak oblíbené, jako před několika roky. Aktuálně vládnou spíše jemnější až pastelové odstíny. Přesně podle těchto nejnovějších trendů je vyráběno barevné provedení rámečků vypínačů a zásuvek ze skla Lacobel. Teplé harmonické odstíny béžové, a také smetanové v podání odstínu skla Mocca a Smetanové bílé řady Decente dodají naprosto přirozenou eleganci každému prostoru. Velice osobitým vzhledem disponuje barva Indigo vycházející z odstínu taupe. Atraktivní vzhled na sebe upoutá například Kovově šedá v matném provedení skla. Mat na rozdíl od lesku po sobě nezanechá žádné stopy v podobě otisku prstů.

Detailní informace o rámečcích najdete na www.obzor.cz.