Snižujete výdaje svého domu? Mysleli jste i na osvětlení?

 

Snaha o minimalizaci nákladů spojených s provozem domácnosti je v současnosti snad nejžhavější téma v oblasti bydlení. Velká pozornost je věnována tepelným ztrátám domácnosti a také efektivnějším a levnějším způsobům vytápění. Také se snažíme porovnáváním dodavatelů odebírat levnější plyn a elektřinu. Mnohdy ale zapomínáme ještě na jednu významnou položku v rodinném rozpočtu a tou jsou výdaje na osvětlení. Přitom každý měsíc může být částka za osvětlení i několik tisíc korun a ročně jsou to desetitisíce. Rozhodně se vyplatí i v této oblasti udělat kroky, které zajistí úsporu.

 

Zapomeňte na klasické žárovky a zaměřte se na LED technologii

Pokud osvětlení ve vašem domě nebo bytě zajišťují jen klasické žárovky, můžeme se bavit o tom, že roční výdaje za elektrickou energii spotřebovanou na svícení jsou v řádech desítek tisíc korun. Stále častěji investujeme do nákupu praček a ledniček s nižší energetickou náročností a přitom jejich spotřeba je v případě výdajů na osvětlení minimální. Pokud vyměníte klasické žárovky za úsporné LED žárovky, můžete z nákladů ušetřit i několik desítek procent.

 

LED nejsou jen žárovky, ale i ostatní svítidla

Nesmíte zapomínat ani na to, že osvětlení domácnosti není tvořeno jen žárovkami. V každé domácnosti je také velké množství stojacích lamp, stolních lampiček, nechybí bodová osvětlení nebo zářivky v kuchyních. Všechny tyto druhy svítidel mají na spotřebu elektrického proudu vliv. A všechny druhy svítidel mohou být vybaveny LED osvětlením. Stačí vybrat správné druhy LED osvětlení pro konkrétní využití. K tomu je zapotřebí najít specializovaného prodejce v této oblasti s komplexním sortimentem.

 

Takovým prodejcem je například EMOS

Společnost EMOS je na našem trhu jedním z největších specialistů na prodej LED žárovek v různých variantách provedení. Nabízí komplexní sortiment LED osvětlení v různých velikostech, s různými watážemi, s odlišnou barvou světla i s různými paticemi. Ať už hledáte jakýkoliv druh žárovky, v nabídce EMOS jej najdete. Kvalita nabízených produktů e společností garantovaná. Všechny druhy totiž podléhají testování ve vlastní měřící laboratoři.

Kompletní nabídku najdete na www.shop.emos.cz.