Jaro je za dveřmi, nejvyšší čas začít shánět terasová prkna pro vaši novou terasu

Asi nikdo z nás by neodmítl příjemné posezení na terase v kruhu svých nejbližších přátel. Pro zprovoznění takovéto venkovní terasy však budete nutně potřebovat terasová prkna, která jsou naprostým základem pro její výstavbu, potažmo rekonstrukci. Terasy jsou navíc výrazným stavebním prvkem, který dosti ovlivňuje celkový vzhled zahrady a okolí vašeho domu. Z tohoto důvodu je jim tedy nutné věnovat dostatečnou péči, dbát o ně a dostatek času věnovat také právě volbě vhodných terasových prken.

Naprosto klíčovým kritériem výběru prken na terasu je kromě použitých materiálů, o kterých si povíme později, též jejich barva. Ta by měla být, co možná nejvíce univerzální a zároveň by co nejvíce měla ladit k estetickému rázu zahrady. Sázkou na jistotu jsou v tomto ohledu hnědá a šedá terasová prkna, která seženete skladem na webu společnosti Supellex.

 

Dáte přednost dřevěným, nebo dřevoplastovým prknům?

Nyní se přesuňme k již proklamovaným materiálům. Naprostou klasiku představují dřevěná prkna na terasu (teak, dub apod.), mezi jejichž hlavní charakteristické vlastnosti se řadí vysoká odolnost a dlouhá životnost. Trendem posledních let jsou však prkna z moderního dřevoplastového materiálu, známého též pod názvem WPC. Ta v sobě zajímavým způsobem kombinují kladné vlastnosti dřeva a plastů. Výsledkem tohoto mixu jsou podlahoviny, jež nabízejí nejenom dlouhou životnost a vysokou odolnost, zejména pak proti povětrnostním vlivům, ale též jsou typické třeba i svou snadnou udržovatelností.

Snadnou udržovatelností máme na mysli nejenom možnost téměř bezpracné pravidelné údržby, ale též i fakt, že se tyto terasové podlahové krytiny obejdou zcela bez nutnosti broušení, natírání a olejování. Stačí je pouze položit, na což doporučujeme využít služeb specializovaných firem, a okamžitě jich můžete začít naplno využívat.

 

WPC terasová prkna si vás získají svými skvělými vlastnostmi

Co dále mohou tato prkna na terasu z dřevoplastu svým majitelům nabídnout? Kupříkladu rozměrovou stálost, díky níž máte zaručeno, že vaše terasa bude vypadat dobře i po letech užívání, neboť na ní nebudou vznikat žádné nežádoucí vady typu zkroucených či nedoléhajících prken. Potěšit dokáže zajisté i jejich barevná stálost, barvy nevyblednou a stále září novotou.

Mezi další žádoucí vlastnosti dřevoplastových terasových prken se zásluhou absence rizika tvorby třísek, tak jak je tomu běžné u čistě dřevěných krytin, řadí i zvýšená bezpečnost. Vyšší bezpečnosti těchto prken rovněž napomáhají i skvělé protiskluzové vlastnosti. Opomenout nesmíme ani na skutečnost, že tyto podlahové krytiny na terasu nabízejí o poznání vyšší komfort chůze. Pokud vás od jejich koupě odrazuje slovíčko plast, tak vězte, že nemusí, protože tato prkna jsou vyráběna z ekologického materiálu a s respektem vůči přírodě.

 

SILVADEC – Ta nejlepší terasová prkna pro venkovní terasy 

Jsou to právě dřevoplastová prkna SILVADEC, která představují naprostý vrchol toho, co vám takové terasové prkno může nabídnout. Všechny do jednoho se totiž vyznačují všemi výše zmiňovanými výhodami – jsou nebývale odolné, dlouho vydrží, snadno se dají udržovat a zároveň se po nich moc dobře chodí.

K dispozici jsou hnedle tři kolekce, jmenovitě HIGH-TECH ATMOSPHERE, NATURAL EMOTION a NATURAL ELEGANCE. Obzvláště doporučit vám můžeme například model Lima z prvně jmenované kolekce, jenž si vás získá svým dokonale hladkým povrchem a překrásnou světle hnědou barvou, či terasové prkno Ushuaia pocházející z téže kolekce, které vás uhrane nesmírně atraktivní šedou barvou.