Odstranění graffiti Praha

Odstraňování graffiti není jednoduchá věc, ale v A SERVIS LIPKA, s.r.o. ví, jak na to. Firma na trhu působí již 20 let a má s odstraňováním graffiti bohaté zkušenosti. Jsem ráda, že můžu problémy na našem domě řešit s uvedenou firmou. Původně jsem si myslela, že pánové z firmy přijdou a vše bude ihned odstraněno a vyřešeno. Ale není tomu tak. Měla jsem v hledáčku tři firmy. První firma dodala cenovou nabídku po 3 týdnech, druhá byla rychlejší, cenová nabídka byla dodána za 10 dnů a třetí zmíněný A SERVIS udělal nabídku s komplexním řešením a obhlídkou za 4 dny. I toto mě již upozornilo s ohledem na budoucí realizaci. Cenově byla taky třetí firma nejpřijatelnější, ale hlavně předložila nejkomplexnější řešení problémů. Především si mě získala hlavně celkovým řešením a následným servisem. Tedy v budoucnu již nic neřeším a dům nemá a nebude mít grafitové znečištění. To jsme si s firmou nyní v průběhu dvou let již vyzkoušeli a jejich operativnost a systém ochrany a odstraňování graffiti můžu opravdu pochválit. 

 

Řada lidí si pomyslí, proč ty čmáranice odstraňovat, vždyť tam do týdne budou nové. Ale právě včasné odstranění graffiti Praha a tagů z fasády je velice důležité. Pokud dáme sprejerům jasně najevo, že naše fasáda není malířské plátno, časem jejich aktivita ustane. Bohužel je to běh na dlouhou trať. Rozhodující je také finanční stránka, graffiťácké spreje nejsou zrovna nejlevnější a pokud sprejer vidí, že jeho dílo je brzy odstraněno, půjde se realizovat jinam, kde bude mít jeho výtvor trvalejší hodnotu. Je to trošku psychologická hra. Bohužel pro majitele budov to znamená finanční výdaje za odstranění a případnou výmalbu fasády.

 

 

Firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. doporučuje zídky, sokly a fasády ošetřit antigraffitovým nátěrem, je to investice, která se Vám v případě potagování stěny mnohonásobně vrátí. Antigraffitový nátěr vytvoří na fasádě ochrannou vrstvu, která brání zapití graffiťáckého spreje do hlubokých vrstev omítky. Následné odstranění graffiti je snadnější a daří se ho zcela odstranit. Pokud ale na budově není AGO, graffiti lze odstranit pouze na 60%-90% dle daného povrchu. Většinou zůstanou viditelné kontury, které je nutné přemalovat fasádní barvou. U některých materiálů je nutná oprava většího rozsahu např. spáry u obkladů, kachliček a cihelných zdí je nutné vyškrábat a znovu zaspárovat. V případě, že je cihelná zeď ošetřena antigraffitovu ochranou, jsou i spáry chráněny a graffiťácký sprej se do nich nezapije. Dalším problémovým materiálem je marmolit. Tato omítka z drobných barevných kamínků a pojiva je v současné době hojně používaná, spreje se ale dostanou do pojiva a odstraňovače graffiti odbarvují i samotné pojivo. V případě posprejování marmolitu bez AGO je nutné vyměnit celý marmolit. Tato oprava je již poměrně finančně náročná, proto se vyplatí investovat do antigraffitového nátěru a ochránit tak svůj majetek před útoky vandalů.