Dvoukomorové spalování = dokonalejší spalování!

Krb s dvoukomorovým spalováním je jedničkou na našem trhu z několika důvodů. Konstrukce krbových kamen a krbových vložek se systémem dvoukomorového spalování umožňuje přisávání vzduchu otvorem v jejich dolní nebo zadní části. Tento vzduch se následně předehřívá v litinovém meziplášti a pomocí různých otvorů a trysek je přiváděn nad topeniště.

 

Maximální využití veškeré energie spalovaného dřeva či briket

V další fázi a to konkrétně při teplotě nad 600°C jsou spalovány především prachové částice a těkavé plyny. Díky dvoukomorovému spalování se tak využívá veškerá energie, která je obsažená v právě spalovaném dřevu. Samozřejmě je celý tento systém ohleduplný k životnímu prostředí, neboť se spaluje až 90% plynů a všemožných prachových částic.

 

Proč si krb s dvoukomorovým spalováním pořídit?

Při vybírání krbu, nebo kotle byste si měli počínat velmi pečlivě, a to proto, že správnou volbou kotle nebo krbu lze ušetřit 30 – 50% dřeva! Pokud budete mít krb s dvoukomorovým spalováním, poleno v něm vydrží hořet 6 až 12 hodin naprosto bez obsluhy. Na trhu jsou k dostání i mastková kamna, která topí ještě dalších 20 hodin po jejich vyhasnutí, proto si dobře rozmyslete nákup jakéhokoli krbu či kotle.

 

Pro více informací navštivte www.3energy.cz