Anglická kuchyně provedená profesionálním designérem

Jelikož není prostor naší kuchyně jednotný, pouze čtyři stěny, nevěděli jsme si rady, jakým způsobem to vyřešit. Tak jsme se obrátili na profesionální designérku paní Pavlínu Lipkovou z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN. Líbily se nám její nápady a originalita. Domluvili jsme si schůzku a ona k nám přijela. Potřebovala půdorys místnosti, aby přesně věděla rozměry stran a mohla si do něj zaznamenávat své poznámky. Řekli jsme jí naše představy a požadavky a domluvili si finanční rozpočet. Vše si zaznamenala a vypracovala předběžný návrh.

Věděla, že jsem nějakou dobu pobývala paní Lipková v Anglii a velmi se mi takový styl líbí, takže jsme se snažili vytvořit tento design i u nás doma. Probourali jsme zeď, ve které vznikl dřez s kredencí a šuplíky. No prostě další prostor na umývání a připravování věcí na vaření s odkládacím a úložným prostorem.

Kuchyňská linka se skříněmi je v bílém provedení s kovovými madly na šuplících a kovovými držáky na skříňkách. U zdi je vestavná americká lednice s mrazákem a větší sporák s troubou. Podlaha je plovoucí v tmavším odstínu hnědé.

 

 

Naproti sporáku je udělaný ostrov s velkým keramickým dvoj-dřezem a pákovou baterií se sprchovou hlavicí. Ostrov je v přírodní barvě s mramorovou deskou na povrchu. Ze strany sporáku jsou v něm šuplíky a skříňky na uskladnění různých hrnců atd. Je v něm také zabudovaná myčka nádobí, takže na první pohled nejde poznat, že se jedná o myčku. Do volného prostoru je pak ostrov určen ke stolování a jsou tam i barové židle. Je to vlastně místo jídelního stolu se židlemi. Nad ostrovem jsou svěšená světla v typickém anglickém stylu.

Kolem sporáku jsou 2 skříňky se šuplíky a nahoře jsou skříňky se dvířky a poličkami. Výborný byl nápad s přívodem vody přímo nad sporákem. Aspoň když se vaří polévky, nemusí se člověk tahat s hrncem od dřezu. Digestoř je také zamaskovaná a nejde na první pohled poznat.

 

 

Na protilehlé straně od výklenku se samotným dřezem je zbytek kuchyňské linky se skříněmi a šuplíky. Je tam zabudovaná i mikrovlnná trouba a pro jistotu ještě jedna menší klasická trouba. Je tam i další výklenek s odkládací plochou. Kuchyně je vymalována v béžové barvě, aby působila světle, ale zároveň aby v ní vynikla bílá kuchyňská linka. Téměř všude jsme nechali zasadit stropní bodová světla a také čtyři reproduktory na hudbu.

 

 

Kuchyň je úplně perfektní a nemůžu si ji vynachválit. Opravdu se paní designérce Lipkové z firmy Origine povedl originální kousek a tímto jí moc a moc děkujeme za její odvedenou práci. Určitě její služby rádi doporučíme dál.