Elegantní infrapanely

Zdravé teplo pro dřevostavby
Jaké bylo podle našich předků ideální vytápění domu? No přece kachlová kamna! A nejen proto, že skvěle vyhřála obytné místnosti, ale také přispívala k vysoušení stavby a výrazně zvyšovala tepelný komfort tehdy především dřevěných staveb. Na podobném principu fungují i stále oblíbenější infrapanely Wellina, které jsou pro dřevostavby dneška dobrou volbou, a to hned z několika důvodů…

Neohřívají vzduch, ale předměty

Slabinou běžných způsobů vytápění je fakt, že ohřívají vzduch, který však následně velmi rychle chladne a změnou jeho teplot dochází k pohybu vzduchu po místností a tím pádem k nepříjemnému víření prachu. Sálavé teplo z infrapanelů Wellina funguje jinak – ohřívá předměty a hlavně zdi místnosti. Předměty a zdi dokáží udržet teplo mnohem déle a vrací je postupně zpět do místnosti. Tím pádem, i když infrapanel vypnete, budete mít ještě dlouho v místnosti příjemně. Navíc nedochází k žádnému proudění vzduchu a tím ani k víření prachu, který působí potíže nejen alergikům.

Stejná teplota v celé místnosti

Ani další problém klasického vytápění, tedy to, že s rostoucí vzdáleností od topného tělesa (kamen, radiátorů) klesá teplota v místnosti, nemusíte s infrapanely řešit. Ty totiž prohřívají celou místnost rovnoměrně. Navíc aktivně pomáhají vysoušet stavbu a udržují stěny suché, takže se na nich nemají šanci tvořit plísně z nadměrné vlhkosti.

Hodí se opravdu všude!

Infrapanely vyráběné rakouským výrobcem již od roku 1998 jsou kompletně certifikovány ve více jak 24 zemích světa, splňují technické parametry pro udělení prestižního certifikátu IGEF (bez elektrosmogu) dále certifikátu RW-TÜW, CE, GS, GOST-R a dalších. Infrapanely Wellina jsou certifikovány pro použití v celém prostoru a jsou odolné i proti stříkající vodě. S klidem je tedy můžete použít i do koupelny, nebo do sauny či k bazénu. O ještě vyšší bezpečnosti se starají bezpečnostní pojistky, které jsou samozřejmostí u každého panelu. Ty přístroj vypnou v případě přehřátí plynoucího z poruchy na elektroinstalaci, nebo kvůli zakrytí tělesa, které by zkomplikovalo odvod tepla.  Infrapenely Wellina jsou vhodné, jak do roubených domů nebo domů z OSB desek a minerální vaty (případně jiného způsobu zateplení), tak i domů zděných běžnými materiály.

Nejlepší design? Ten váš!

Pokud vás zařizování interiéru baví, nespokojíte se s kompromisy a dokonalá kvalita zpracování a moderní design jsou pro Vás důležité vlastnosti, pak vás infrapanely Wellina nadchnout. Můžete si totiž zvolit vlastní velikost a tvar panelu, vlastní provedení rámu a také vlastní motiv, který jej bude zdobit. Kromě některého z desítek nabízených motivů si můžete pořídit na panel svůj vlastní, ať už rodinnou fotografii, nebo krásný obrázek z poslední dovolené.

Ekonomicky a ekologicky

Způsob vytápění sálavým teplem vás nadchne velmi nízkou spotřebou elektřiny (až o 50% nižší než topení přímotopy a až o 70% v porovnání s  akumulačním vytápěním) a také tím, že jde o ekologické a zdravé vytápění, které šetří přírodu. Výhodou je také velice snadná instalace a možnost kombinace tohoto typu vytápění s ostatními možnostmi, tedy například krbovými kamny. Termostaty, kterými je výkon topných panelů Wellina regulován, pak přizpůsobují svůj výkon i ostatním zdrojům tepla tak, aby místnost byla stále vytápěna optimálně a úsporně a v případě například zatopení v krbu se automaticky vypínají.

Výhodná sazba elektřiny

Infratopení Wellina splňuje podmínky pro získání přímotopné sazby D45d (20 hodin nízký tarif – NT a 4 hodiny vysoký tarif – VT). Oproti běžným tarifům je cena za NT zhruba poloviční a za tuto cenu 20 hodin denně běží celý topný systém a celá domácnost. Šetříte tedy nejen na vytápění, ale i na provozu domácnosti. Za rok lze takto u domácích spotřebičů ušetřit 30 až 40 % nákladů na jejich provoz.