Než vám ze zimy začne být vedro

Většina z nás už vyhlíží jaro, ale zima se své vlády ještě stále nechce úplně vzdát a dává o sobě vědět nočními mrazy i případným sněhem. Na březen nic neobvyklého, ale přeci jen už se těšíme na větší teplo. Jedním z důvodů jsou i finanční náklady na vytápění.

Čím delší zima, tím vyšší náklady za vytápění. Nemusí být silné mrazy ani dvoumetrové závěje, i při mírné zimě či sychravém počasí musíme topit. Samozřejmě bychom chtěli, aby nám teplo zůstalo v domě a neunikalo zbytečně ven, ale je tomu opravdu tak? Nejvíce tepelných ztrát v rodinných domech vzniká u našeho stropu. Vysvětlení je skutečně jednoduché, teplý vzduch je lehčí a tak stoupá vždy nahoru. A když nemáme dostatečně izolované stropy, topíme slovy našich babiček „pánubohu do oken“, tedy teplo nám stropem uniká z domu přímo ven a s ním i naše peníze. Tepelným ztrátám zabrání foukaná izolace, díky které ušetříte až celých 30% nákladů na vytápění a v létě váš dům naopak ochrání před nežádoucím přehříváním.

Její velkou výhodou je snadná a časově zcela nenáročná aplikace, i když pouštět se do ní vlastními silami není nejlepší nápad. Aplikaci i vše ostatní okolo nechte raději na odborné firmě, která má veškeré vybavení a především zkušenosti. I když to vypadá naprosto jednoduše, zas taková hračka to úplně není. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden hadicí a z ní se fouká tam, kam je skutečně potřeba. Veškeré ostatní vybavení, zásoba materiálu, pomůcky či technologie jsou venku před domem na autě. Nepotřebujete tak chystat jakékoliv lešení, žebříky, balit v obytných prostorech vše do igelitu a nechat si svůj domov změnit na staveniště.

Foukání izolace je hotové za několik málo hodin a nepořádku se bát nemusíte, hadici si pak pracovníci zase odnesou zpět do svého auta a vše je hotovo. Použít ji můžete u novostaveb i u starších rodinných domů a například i pro opravu starší a špatně položené izolace. Aplikace bez nepořádku ale není to jediné plus, které vám foukaná izolace přináší. Jako izolační materiál se používá kvalitní minerální vlna, která je nehořlavá, odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po několika letech neslehne a neztratí svůj tvar. Díky technologii foukání se materiál dostane do všech zákoutí, do každé škvíry, mezery a narušení povrchu a tak dokonale izoluje bez tepelných mostů či chyb, právě proto je tak vhodná pro všechny stropy a konstrukce střech. Foukaná izolace je jednoduché a zároveň praktické řešení pro ušetření nákladů na vytápění a ochranu vašeho rodinného domu před zimou i přehřátím, podle ročního období.