Jak vybrat infrasaunu?

Popularita infrasaun v posledních letech na našem území stoupá doslova raketovým tempem. Infrasauny jsou na našem trhu stále poměrně moderním a novým produktem, ke kterým býváme často nedůvěřiví. Tato technologie saunování již za své krátké působení na trhu dokázala přesvědčit uživatele o své vysoké kvalitě. Její pozitivní účinky na lidský organismus jsou dokázané a ověřené, stačí vybrat správný druh infrasauny. Na výběr kvalitní infrasauny si nemusíte zvát odborníka, zvládnete to i sami. Stačí jen vědět, jak na to a na jaké parametry se soustředit.

 foto/Zdroj: Albixon a.s.

 

Počet infrazářičů a jejich rozmístění

Infrasauny k vytváření tepla a prohřívání organismu nevyužívají rozpálené lávové kameny, ale infrazářiče. A právě tyto zářiče jsou jedním ze základních parametrů ovlivňujících kvalitu celého produktu. V moderních saunách jsou využívaná karbonová topidla, která zaručují vysokou výhřevnost a lidské tělo prohřívají hloubkově. Velmi důležitý také je počet topidel a jejich správné rozmístění, aby byla v celém vnitřním prostoru stejná teplota a docházelo tedy k rovnoměrnému prohřívání každé části organismu. Infrasauna pro 1 osobu by měla disponovat pěti topidly. Čím větší sauna, tím více by mělo topidel být.

 

 foto/Zdroj: Albixon a.s.

 

Důležitá je i kvalita materiálu pro výrobu a zkušenosti výrobce

Druh materiálu je pro infrasauny velmi důležitý, a to hned z několika hledisek. Nejvyužívanějším a také nejvhodnějším materiálem je masivní dřevo. Dveře by pak měly být vyrobeny ze skla, aby bylo ze sauny vidět ven. Sklo samozřejmě bezpečnostní. Masivní dřevo by mělo být zpracované tak, aby odolávalo případnému poškození a nárazům. Cena kvalitních infrasaun pro jednu osobu by se měla pohybovat na hranici 18 000 a více. U výrazně levnějších infrasaun hrozí velké riziko, že některá z důležitých částí nebude dostatečně kvalitní a účinky saunování nebudou dokonalé.

 

Širokou nabídku kvalitních infrasaun najdete například na www.albixon.cz.