Firma ATMOS – řešení pro vaše vytápění

Řešíte vytápění doma, v kanceláři, v dílně, v ateliéru nebo v prodejně? Vždy je vám k dispozici firma ATMOS. Tady vám poradí, pomohou vybrat a nakonec i doporučí instalatéra, který zajistí montáž efektivního vytápění vašeho objektu. Společnost ATMOS má mnohaletou tradici a tak se můžete stoprocentně spolehnout na odbornost a profesionalitu, kterou nabízí.

ATMOS – to je rodinná tradice

Rodinná firma ATMOS byla v Čechách založena v roce 1935. V počátcích byla výroba zaměřena na zplynovací pohonné jednotky pro auta a lodě pod značkou DOKOGEN, tzn. stejný princip, jaký je používán u moderních zplynovacích kotlů na dřevo a uhlí. Od roku 1945 firma zahájila vývoj a výrobu kompresorů ATMOS, které vyvážela do celého světa až do znárodnění v roce 1951.

Navzdory německé okupaci a komunistické diktatuře se podařilo udržet vývoj kotlů na dřevo, zplynovacích agregátů a kompresorů. V roce 1980 na výstavě Pragotherm představila první zplynovací kotle na dřevo a dřevní odpad. Do dnešní doby vyvinula 90 typů teplovodních kotlů na které má 15 patentů. Jedním z prvních vyvinutých kotlů byl kotel EKONOMIK v roce 1968. Na zajištění evropského trhu kvalitními kotli, které šetří životní prostředí a energii, pracují v současné době, v rodinné firmě, dvě generace Cankářů.

Kotle ATMOS – kvalita, funkčnost a příznivá cena

Dnes sortiment firmy ATMOS zahrnují kotle na hnědé a černé uhlí, dřevo, pelety a kombinované kotle na dřevo v kombinaci se zemním plynem a ETO. Všechny kotle jsou v prvotřídní kvalitě a mají příslušný certifikát z příslušné zkušebny. Jsou velmi vyhledávané jak běžnými spotřebiteli, tak firmami. Většina kotlů ATMOS splňuje podmínky pro čerpání  dotace ze Státního Fondu životního prostředí.

Zapojení kotle s akumulační nádrží

Co je jinde nutné, u nás se zatím jen doporučuje. Příkladem toho může být zapojení kotle současně s akumulační nádrží. Je to nejvhodnější zapojení pro kotle na tuhá paliva. Jednak zvyšuje životnost kotle a komínu tím, že dochází k minimálnímu dehtování a tvorbě kyselin. Jednak snižuje spotřebu paliva o 20 až 30%, protože kotel pracuje na plný výkon až do úplného vyhoření paliva při optimální účinnosti. V neposlední řadě toto zapojení zabezpečuje pohodlné a ekologické vytápění. To už stojí za úvahu, co myslíte? Navíc na webových stránkách této firmy http://www.atmos.cz/czech/instalace-kotlu najdete mnoho praktických návodů, nákresů, rad a doporučení.

Pokud si nevíte rady s řešením vašeho vytápění, neváhejte a kontaktujte telefonicky nebo elektronickou poštou pracovníky firmy ATMOS. Mají řešení pro standardní i nestandardní možnosti topení. Přesvědčíte se o vysoké odbornosti všech pracovníků a můžete na sebe nechat působit kouzlo rodinné tradice. Je to velmi příjemné a zjistíte, že nejste jen zákazníkem, ale opravdovým Zákazníkem.

JAROSLAV CANKAŘ A SYN ATMOS
Velenského 487
294 21 Bělá pod Bezdězem