Průchozí kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou vytvořená jedinečnou designérkou

Jsem ráda, že můžu být pyšnou majitelkou rodinného domu, který byl mým snem a cílem v životě. Bohužel jsem nepatřila k těm, co měli bohaté rodiče a kteří si mohli dovolit, na co jen pomysleli. Na jednu stranu mě to strašně mrzelo, ale na druhou stranu jsem si postupně, jak jsem vyrůstala, uvědomovala, že když něco člověk dokáže vlastním přičiněním, tak má z toho lepší pocit a současně i požitek.

Jsem ráda, že jsem v životě potkala toho pravého muže a mohla jsem se za něj provdat a díky tomu vytvořit postupně to, co jsem si vždycky přála, což znamenalo mít svůj vlastní rodinný dům. Jelikož jsem chtěla mít velkou rodinu, tak jsme s manželem postavili velký dům, jenomže v osmdesátých letech minulého století nebylo na výběr tolik možností jako je dnes, takže jsme to měli zařízené ve stylu, který byl v té době možný.

Teď už je ovšem jiná doba, mnohem modernější a nám se přestalo líbit staré zařízení domu. Tak jsme si řekli, že to zařídíme novým modernějším vzhledem. Napadlo mě, že se obrátíme na profesionální pomoc designérky, paní Pavlíny Lipkové z firmy ORIGINE INTERIER DESIGN. Dívala jsem se na její webové stránky a líbily se mi její nápady, originalita a návrhy interiéru Praha.

 

 

Domluvila jsem si s ní schůzku a ona se přijela k nám domů podívat na prostory, které potřebovaly vylepšit a dořešit. Vyžádala si půdorys místností, aby si do nich mohla zaznamenávat své nákresy a nápady. Řekla jsem jí, že bych si představovala světlou nebo bílou kuchyni ve vysokém lesku s vestavnými spotřebiči nebo nerezové provedení spotřebičů.

Oproti tomu tmavou jídelní sestavu a obývací pokoj. Prostě, aby bylo jasné, že to jsou rozdílné prostory. Vše si zaznamenala, domluvily jsme si finanční rozpočet a vypracovala předběžný návrh. Ten jsme si posléze odsouhlasily a ona se pustila do práce.

Kuchyňská linka je tedy bílá ve vysokém lesku s vestavnými spotřebiči, takže ani lednička nejde poznat. Mezi kuchyní a obývacím prostorem máme pouze částečně zeď, aby přece jenom byla aspoň trošku odříznutá a nepůsobilo to jednou velkou místností. Přímo v kuchyni mám takový ministolek se dvěma židlemi právě u částečné zdi. Nad ním jsou dvě závěsná bílá světla, aby bylo lépe vidět.

 

Za stolkem v kuchyni je kuchyňská linka, která lemuje zeď kolem kuchyně. Pracovní deska je z kvalitního dřeva. Židle jsou ve stejném odstínu dřeva, jako je pracovní deska linky. Mám tam hodně odkládacího a úložného prostoru, takže se tam dá schovat úplně vše. Za stolkem je průchod do obývacího pokoje spojeného s jídelním prostorem. Kuchyň je vymalována béžovou barvou, strop je bílý. V kuchyni je položena dlažba, pro snadnější údržbu v šedém melíru, aby ladila ke spodnímu nerezovému pásu na lince.

Pohled z obývacího pokoje na jídelní prostor a kuchyň. Jídelní stůl i židle jsou ve stejném odstínu tmavě hnědé. Stůl je rozkládací, takže se dá prodloužit a tím pádem můžeme pohostit i třeba přátele. Na celé ploše obývacího a jídelního prostoru je plovoucí podlaha v tmavě hnědém odstínu. Nad jídelním stolem je závěsné světlo.

 

Obývací pokoj je vymalován světle žlutou, aby to bylo příjemné na oko, stropy mají umělé podhledy, jsou bílé a v nich jsou zabudované světla. V koutě máme i krb. Skříňky v obývacím pokoji jsou v černé barvě, aby vynikly, i konferenční stůl je černý s policí z mléčného skla. Televizní skříňka je částečně prosklená. Sedačky jsou šedé z velmi kvalitního materiálu. Lampa mezi sedačkami je také černá s nerezovým zakončením.

Kdykoliv jdu do naší nové kuchyně nebo obývacího pokoje, tak se nemůžu vynadívat a strašně ráda tam trávím čas. Určitě tohle už zůstane a nebudeme na tom nic měnit. Tímto bych chtěla paní Lipkové z firmy Origine mockrát poděkovat za její skvěle odvedenou práci návrhu interiéru Praha a její služby velmi ráda doporučím dál.