Foukaná izolace se hodí do každého domu

 

Šetření energií v dnešní přechází z nutnosti spíše na životní styl. Důvody jsou jednoduché. Ceny energií jsou stále vyšší a snižování spotřeby je rozumným východiskem k zachování nebo navýšení životní úrovně. Nesmíme zapomínat ani na ekologickou stránku věci.


každý chce mít své bydlení útulné, hezké a teplé. Tak přistoupili ke stavbě svého nového domu na úpatí Jizerských hor manželé Fialovi. Úpatí Jizerských hor, mírný jižní svah s výhledem do romantického údolí, stále zelená louka a malý háječek. Místo, které je přímo stvořené k romantickému snění i k příjemnému bydlení. Tady, ve vznikajícím projektu dvaceti rodinných domků, se rozhodli mladí manželé postavit svůj dům. Bydlení uprostřed nádherné přírody v Lučné nad Nisou se rozhodli pořídit tak, aby bylo co nejšetrnější k životnímu prostředí. Rozhodli se pro pasivní dům. Josef Fiala se na stavbě podílel již od fáze projektování. Kvalitu kladl na první místo.

U pasivních domů je nejdůležitější vlastností a funkcí vzduchotěsnost. Aktivní rekuperační jednotka se postará o dokonalé využití tepla na vytápění a ohřev užitkové vody. Lokální dotápění je tvořeno speciální stropní fólií. Vnitřní příčky tvoří akumulační cihly, vnější zdivo je z kvalitního termoizolačního betonu. Dešťová voda najde využití při splachování i při závlaze zahrady, celý pozemek má rozlohu 1330 m2. Plastová okna zasklená dvojsklem a vnitřní fólií jsou samozřejmostí. Aktivní rekuperační jednotka umožňuje, že není nutno použít solární kolektor ani zásobník tepla. Bylo by to zbytečné. Celková vypočítaná tepelná ztráta je totiž velmi malá. Činí pouhých 2,8 kW!

 

V čem je tajemství takové úspory?

Tajemstvím je dobrá izolace na správných místech. Fialovi se rozhodli pro jednu z nejproslulejších izolací – MAGMARELAX®, která je známá svou vysokou kvalitou. Taví se vyvřelá hornina, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká čedičová vata, která nesléhá a vyznačuje se velmi dlouhou životností. Oproti jiným obdobným materiálům má řadu užitečných vklastností. Dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti, ohni i plísním.


Na rozdíl od ostatních izolačních materiálů disponuje mnohem vyšší užitnou hodnotou. Velmi dobře se s ní manipuluje, protože vlákna nesvědí. MAGMARELAX® je nejčastěji aplikován foukáním do půdních meziprostor nebo do dutin, které jsou vytvořeny pomocí dřevěného roštu a dřevotřískových desek. Tudy totiž z obytných místností dokáže uniknout až třetina tepla z domácnosti. Je to známý fyzikální jev – teplý vzduch stoupá vzhůru. Pokud ale narazí na zateplený a dobře utěsněný strop, zůstává v bytě. Právě foukání je metoda, která umožní dokonale utěsnit všechny možné skuliny a otvory. Přitom aplikace MAGMARELAX® je velmi jednoduchá. Několika otvory se nafouká do stropního meziprostoru a hotovo je za pár hodin.


Ale pojďme zpátky k Fialovým. Vyšší standard izolace jejich střechy odpovídá kvalitou a provedením izolaci stěn, fasády, oken a izolací podlah. Tedy hlavně v místech, kde jsou kladeny nejvyšší požadavky na koeficient přestupu tepla.

Výstavba rodinného domku v Lučné nad Nisou se blížila ke konci začátkem dubna 2011. Odborná firma provedla foukání izolace v úctyhodné tloušťce 48 centimetrů do prostoru, vytvořeného z OSB desek, šroubovaných zespodu přímo na vazníky. Tloušťka izolace byla zvolena proto, že se jedná o pasivní dům. U domů, které již stojí a nechtějí se stát pasivními, většinou dobře vyhoví mocnost izolace kolem 25 centimetrů. Nenechte se zmýlit teplým a suchým letním počasím. Čím dříve izolaci provedete, tím dříve budete šetřit teplo. Stejným způsobem můžete zateplit i starší rodinný dům. Za běžného provozu, bez nepořádku a za rozumnou cenu. Odborní pracovníci přijedou, poradí a bezplatně zkalkulují investiční náklady. Ty opravdu nejsou horentní. Za významnou úsporu nákladů na topení to rozhodně stojí. Tato investice se vrátí za 4 -5 let. Fialovi již bydlí a užívají si výhod nízkých nákladů na energie.

 

Navštivte stránky dodavatele izolace MAGMARELAX ® a pozvěte si nezávazně technika na zhodnocení objektu, nebo projektu. Návštěva je zcela zdarma a navíc získáte řadu dobrých rad. Firma IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. má techniky po celé ČR a neváhá nabídnout prodloužené záruky nebo Izolaci na splátky. Tak proč to také nezkusit?

 

Více informací získáte na www.magmarelax.cz/akce nebo na bezplatné lince 800 100 533.