Foukaná izolace se stále vyvíjí a dosahuje stále vyšších hodnot

Foukaná izolace má v dnešní době již své pevné místo na trhu s izolačními materiály. K jejímu využití se přiklání stále větší procento domácností i komerčních objektů. Jedná se totiž o velmi rychlý, jednoduchý a především efektivní způsob zateplení objektu a především jeho půdních a stropních prostor. Stejně, jako ostatní druhy izolací, musí i foukané izolace procházet neustálým vývojem, aby dosahovaly stále lepších výsledků. V dnešní době je konkurenční boj neúprosný.

 

Společnost Ciur a.s. neusnula na vavřínech
Společnost Ciur a.s. je firmou, která se na výrobu a dodávku foukané izolace specializuje již od roku 1991, kdy byl otevřen první výrobní závod v Brandýse nad Labem. Vlajkovou lodí a hlavním trumfem této společnosti je označována foukaná izolace CLIMATIZER PLUS. Tato izolace už od začátku výroby byla považovány mezi nejkvalitnější druhy izolací nejen na našem, ale také na evropském trhu. Proto jsou zákazníky této společnosti také přední rakouské a německé firmy. Většině firem, které se zabývají výrobou foukané izolace stačí výsledky, kterých dosahují. Ciur a.s. se chce ale stále zlepšovat a svým partnerům nabízet stále kvalitnější izolaci s lepšími parametry než doposud.

 

foukaná izolace

 

I CLIMATIZER PLUS už prošel inovacemi
I přestože byla izolace CLIMATIZER PLUS považována za špičku ve svém oboru, chtěla společnost dosáhnout ještě lepších tepelně-izolačních výsledků. Jednoduše řečeno – v zimních měsících musí co nejméně tepla ven a v letních měsících co nejméně tepla dovnitř objektu. Proto jsou prováděny ve výrobě izolace CLIMATIZER PLUS nové úpravy. Již podle prvních testů vychází velmi zajímavé fyzikální a tepelně technické hodnoty tohoto nového materiálu.

 

Měrná tepelná kapacita je jedna z prvních měřených hodnot
Úpravy v technologii výroby izolace CLIMATIZER PLUS se vyplácejí. Nově změřená hodnota měrné tepelné kapacity izolace je dle protokolu z CSI cd = 2020 J/kg.K. Hodnota je 2x vyšší než u minerální nebo polystyrenové izolace, které firma také vyrábí. Protokol z měření je zde – http://www.ciur.cz/soubor/zobrazit/merna-kapacita-climatizer-plus.

 

Více informací o tom, co to měrná tepelná kapacita je najdete na http://www.climatizer.cz/clanek/zobrazit/merna-tepelna-kapacita-celuloza.