Ideální tým na opravy betonové podlahy

Beton. Setkáváme se s ním všude od vnějších prostor po místnosti, kde je základem pro podlahy, nebo přímo podlahou. Dlouhé roky byl ale tento materiál brán jen coby základ pro průmyslové haly, skladiště, sklepení a další nedomácké prostory. Tohle se naštěstí změnilo a dnes ho běžně najdeme i v domácnostech od běžných místností po garáže nebo části zahrad.

Nic to ale nemění na skutečnosti, že i on potřebuje určitou kvalitu, a pokud jí není dosaženo, vypadá dobře a pevně jen velmi krátkou dobu. Pak přijdou první problémy jako prasklinky, odlamování malých kousků nebo pomalé vydrolování. Je lákavé poznamenat, že oprava betonové podlahy to přece spraví. No, ne vždy je to možné, někdy je lepší začít úplně znova a na novou podlahu použít maximálně tak kousky původního betonu.

 

Kvalita materiálu je základ

Betonu škodí v první řadě míchání nejrůznějších příměsí, které výsledek činí značně nespolehlivým. Dále je problém neodborné provedení přímo na místě. Oprava betonové podlahy, jejíž nutnost po nějaké době následuje, je místy problematická až nemožná. Pravda je, že i kvalitní beton potřebuje občas nějakou údržbu, i když bývá obecně považován za materiál téměř nesmrtelný.

 

První průzkum místa

Náš proškolený pracovník po domluvě s vámi prozkoumá konkrétní beton a na základě úrovně poškození určí další postup oprav nebo úprav. Případně navrhne udělat to celé kompletně znova.

Podle druhu betonu a jeho stavu existuje několik postupů. Většinou se jedná o reparační hmoty, které k původnímu materiálu velmi dobře přilnou, a celá oprava betonové podlahy může být poměrně jednoduchá. V jiných situacích používáme například lehčí beton. Je vždy ovšem zcela zásadní, aby beton byl naprosto čistý, čehož dosahujeme vysoce výkonnými průmyslovými vysavači.

 

Samotná oprava

Lehčí beton používáme tehdy, když je v podlaze topení nebo dilatační spáry. Vede totiž dobře teplo a nezatěžuje příliš původní základ.

Někdy se stává, že se i na nenarušeném betonu objeví betonový prach. Může to způsobovat trvalé přetěžování spojené s negativními přírodními vlivy. Oprava betonové podlahy pak sestává z penetrace povrchu pro odstranění prašnosti a nanesení nové vrstvy.

 

Závěr: broušení a lesk

Broušení po opravách betonové podlahy libovolného typu je součást celého procesu. Všechny kroky vyžadují svůj čas a dostatek pečlivosti. Pokud je vše provedeno opravu důkladně, beton dál slouží a nepotřebuje prakticky žádné zásahy po dlouhou dobu. Díky broušení navíc materiál ožije a zbaví se i roky zažrané špíny, kterou běžným postupem odstranit nelze.

Pokud chcete navíc lesk (broušení spíše zmatňuje), pak nám to oznamte, je to samostatný krok.

 

Dotazy a domluvy

Pokud se chcete zeptat na cokoli dalšího nebo přímo domluvit na prohlídce, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.