Slaďte plovoucí podlahy a interiérové dveře

Plánujete rekonstrukci? Pozor na základní chyby, které u ní děláme. Hlavní stavební součásti musí vzájemně ladit. Zejména podlahy a dveře, někdy též okna. A k nim pak ladíme nábytek.

Je až překvapivé, kolika lidem chybí cit pro barvy a materiál. Chyby děláme už při výběru základních součástí interiéru. Tvrzení, že rekonstrukce se musí dělat od podlahy, dokonale platí. Důležité je totiž vybrat typ podlahy, který se pak hodí k ostatním stavebním součástem – k interiérovým dveřím, oknům, ale též k nábytku. Pokud se jej jenom chystáte nakoupit, máte volnější ruce. jestliže již nějaký nábytek máte a plánujete si jej nechat, musíte počítat s jeho stylem, barevností, ale i s typem dřeva či dřevěného dekoru.

 

Hezké je vsadit na kontrasty

Vsadit v interiéru na vše ve světlém dřevu nevede k hezkému výsledku. Pozor ale na nevhodné kombinace dekorů. Kombinovat světlý bukový dekor plovoucí podlahy s borovicovým masivem či dekorem není to pravé. Hlídejte si, jaký typ dřeva a jeho dekoru v interiéru používáte a zůstaňte u jednoho.

Dnes je módním šedý nábytek. S tím dokonale ladí různé tmavší dekory podlahy i interiérových dveří. Ještě hezčí výsledek je, pokud mají postaršený vzhled. Mnozí mají v oblibě bílý nábytek. Jeho výhoda spočívá v nadčasovosti. Moderním je nyní a bude i za dvacet let. Obecně jde o jakýsi evergreen v nábytku. I s bílým nábytkem lze kombinovat tmavé dřevěné dekory na podlaze i na dveřích. Hezký je, když je u barevných zdí, třeba v odstínech tmavých pastelů. V tomto případě vypadají skvěle bílé zárubně a bílé interiérové dveře.

 

Kam pro novou podlahu a dveře?

Stavíte, rekonstruujete či zařizujete? Společnost DREVOŠKRT se specializuje na dřevoprodej, včetně nabídky podlah a dveří. Poptávat můžete i montáž těchto interiérových prvků. Ceny jsou velice příznivé a velkou výhodou je, že na jednom místě máte možnost doladit tyto důležité interiérové součásti a taktéž je koupit za jedny dopravní náklady.