Co dělat, když nemůžeme být napojeni na kanalizaci?

Protože výstavby nových rodinných domků probíhají stále více od center měst, vzniká pro mnoho nových majitelů otázka, jak naložit s odpadní vodou. Města se stále rozšiřují a mnohdy nelze rodinné domky napojit na centrální kanalizaci, která by odpadní vody odvedla do čističky. V takovém případě přichází čas pro domovní čističky odpadních vod, které se o tento problém dokonale postarají.
 
  

Domovní čistička tento problém vyřeší
Domovní čističky odpadních vod jsou moderním řešením v případě čištění těchto vod. V tomto druhu čističek se k čištění používají bakteriální kultury , které rozkládají organické nečistoty. Váš nový dům na okraji města se díky domovní čističce stává okamžitě soběstačným a vy máte o jenu starost méně. Je ovšem nutné se zaměřit na to, aby čistička byla opravdu tak schopná, jak výrobce dokládá. Protože ne všichni výrobci jsou tak kvalitní, jak o sobě a o svých výrobcích prohlašují. Správnému výběru je potřeba věnovat dostatek času a koupit kvalitní výrobek.

S domovní čističkou odpadá mnoho starostí
V případě využívání domovní čističky odpadních vod přichází pro domácnosti mnoho výhod. Vodu, kterou jsme si od přírody brali, můžeme přírodě vrátit téměř stejně čistou. Kvalitní čističky nezapáchají a dokáží ušetřit naše výdaje za energie. V případě domácích čistíren ovšem na čističku musíme brát jisté ohledy. Je nutné používat méně agresivní chemické přípravky v domácnosti, abychom biologii v čistírně nepoškodili.

ČOV

Vyčištěná voda se může dále využívat
Voda, která vyjde z domovní čističky nemusí zůstat bez užitku. Tuto vodu můžeme znovu využít například při zalévání zahrady nebo jako užitkovou vodu pro mnoho dalších prací. Pokud na své zahradě máte zahradní jezírko nebo jeho výstavbu plánujete, můžete vyčištěnou vodu použít i do něho. Toto jezírko ovšem musí být masivně osázeno vodními rostlinami. 

www.cisticky.info