Infrasauny: Zdravé, ekonomické a moderní

Saunování v infrakabinách získává na popularitě. Není se čemu divit, stejně jako klasické saunování má prokazatelně kladný vliv na psychické i fyzické zdraví člověka. Působení infrapaprsků podporuje spalování kalorií, zlepšuje krevní oběh, blahodárně ovlivňuje funkci kloubů, imunitního i kardiovaskulárního systému, prokrvuje pokožku a zlepšuje její kvalitu. Je vlastně jakýmsi “domácím lékařem”. Nezanedbatelným plusem je nízká energetická náročnost infrasaun:

všechny jejich typy mají zpravidla příkon srovnatelný s příkonem žehličky

Pořizovací a provozní náklady u infrakabin jsou mnohem nižší než u klasických saun. Každý pobyt v sauně vás s hlediska spotřebované energie bude stát cca 5 Kč.

Širokou škálu infrakabin nabízí společnost Kapitan Interiery, s.r.o. Z hlediska dispozic, rozměrů, výběru materiálu i kvality zpracování patří firma ke špičce v oboru.

Pro infrasauny hovoří i jednoduchost a triviálnost jejich realizace: většinou nepřekročí 30 minut, saunu lze instalovat na jakémkoli rovném povrchu bez stavební přípravy. Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a pohybuje se v rozmezí  5 až 10 minut. Při spuštění kabiny a nastavení teploty a délky prohřívací teploty máte čas právě tak na vlažnou sprchu, která zvýší efekt pocení, jež je oproti klasické sauně dvakrát až třikrát intenzivnější.

Precizně zpracovaná infrasauna z dřeviny hemlock (kanadská jedle) pro 1 osobu je vybavena třemi sestavami keramických infrazářičů, přehlednou digitální regulacíumístěnou uvnitř kabiny, světelnou lampou, rádiem s CD přehrávačem a ionizátorem kyslíku. Podlaha je vyhřívaná, efektní celoskleněné dveře mají ozdobné dřevěné držadlo. Vnější rozměry 90 x 90 x 190 cm, příkon 1150 W, 230V/16 A.

Pro 3 až 4 osoby je určena vzhledově působivá rohová infrasauna z nádherně zbarveného a voňavého cedru. Vnější rozměry jsou 150 x 120 x 65 x 190 cm, příkon 2220 W, 230V/16 A. O infračervené paprsky se stará 11 sestav karbonových infrazářičů, k výbavě patří opět přehledná digitální regulace umístěná uvnitř kabiny, světelná lampa, rádio s CD přehrávačem, ionizátor kyslíku a vyhřívaná podlaha. Celoskleněné dveře s dřevěným madlem doplňuje zajímavé boční prosklení.

Pětice sestav keramických infrazářičů vyhřívá dal š í designově vydařenou infrakabinu charakteristickou velkým prosklením, které jí přidává na pocitové lehkosti a subtilnosti. Průběh saunovacího cyklu lze sledovat prostřednictvím vnitřní digitální regulace, komfort prohřívání umocňuje osvětlení, ozvučení s CD přehrávačem, ionizátor kyslíku i vyhřívaná podlaha. Vnější rozměr 120 x 120 x 190 cm, příkon 1600 W, 230V/16 A. Kabina je určena pro dvě osoby.

Dvě osoby zároveň se mohou saunovat v této designově čisté infrakabině z kanadské jedle, s 5 sestavami keramických infrazářičů, jež vyzařují paprsky ve vlnové délce optimální pro léčivé a relaxační účinky. Vnější rozměry 120 x 120 x 190 cm, příkon 1600 W, 230V/16 A. Do standardního vybavení patří vnitřní
digitální regulace, osvětlovací těleso, audiosouprava s CD přehrávačem a ionizátor kyslíku. I tato kabina má pochopitelně vyhřívanou podlahu a celoskleněné dveře s ozdobným dřevěným madlem.

Infračervené léčivé a relaxační paprsky vydává v této
třímístné infrakabině ze světloučké kanadské jedle
7 sestav keramických infrazářičů. Klasický komfort
v podobě osvětlení, rádia s CD přehrávačem a ionizátorem
kyslíku doplňuje vyhřívaná podlaha. Design kabiny
umocňují celoskleněné dveře a okénko. Vnější rozměry
153xx125 x 190 cm, příkon 1600 W, 230V/16 A.

Princip infrasauny

Infračervené tepelné paprsky v infrakabinách fungují na stejném principu jako sluneční záření například na jaře: umějí zahřát lidské tělo, aniž by se pouze rozehřál okolní vzduch. Pod paprsky jarního sluníčka je nám mnohem tepleji, než by odpovídalo teplotě vzduchu. Jakmile se však schovají za mraky, cítíme prudké ochlazení, přestože vzduch má ve skutečnosti stále stejnou teplotu. S infrasaunou si vlastní zdroj příjemného přírodního tepla můžete dopřát v pohodlí domova, aniž byste byli závislí na intenzitě a dostupnosti slunečního záření.

Zásadní rozdíl mezi působením klasické horkovzdušné sauny a infrakabiny je v teplotě. „Saunování“ v infrakabině totiž staví na emisích infračerveného záření prostřednictvím speciálních keramických zářičů. Japonec dr. Tadaschi Ishikawa si je nechal patentovat už v roce 1965. Jejich záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně, takže k intenzivnímu pocení dochází už při teplotě kolem 50 °C, tedy v prostředí, které organismus nijak nezatěžuje. Důležité je, že po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě 20 až 55 °C: Většinu (80 – 90 %) vyzařovaného tepla totiž vstřebá vaše tělo, takže do prostoru kabiny se rozptýlí jen nepatrná zbytková část. Intenzitu pocení významně ovlivňuje i dostatek tekutin, proto je nutné dodržovat pitný režim. Délka pobytu v sauně je individuální, pohybuje se v rozpětí 25 až 40 minut. Při teplotě 65 °C tělo spálí cca 700 kalorií absolutně bez zátěže.

Tip

Systém infrasauny umožňuje i prohřívání těla rovnou v oblečení, například před zvýšenou  tělesnou námahou, před náročnými sportovními výkony nebo pouze před očekávaným pobytem v chladném počasí.

Prokazatelné účinky infrasauny

Hloubkové prohřátí organizmu ● uvolnění a prokrvení svalů a zvýšení jejich elasticity ● úleva pro klouby sužované artrózou ● tlumení průvodních jevů stárnutí organizmu ● zmírňování bolesti ● rychlejší rekonvalescence po poraněních ●  posílení srdeční činnosti a krevního oběhu ● odbourávání celulitidy ●  rychlejší spalování kalorií a snížení váhy ● redukce toxických odpadních látek, jako jsou těžké kovy, alkohol, nikotin, cholesterol

Veškeré typy infrasaun najdete na www.kapitan.cz

Vaše konkrétní dotazy rádi zodpovíme na BEZPLATNÉ TELEFONNÍ LINCE 800 169 435.

Kapitan interiery, s.r.o.
Kratochvílova 1210
Roudnice nad Labem
413 01

Firma Kapitan Interiery, s.r.o. splnila všechny podmínky pro získání certifikátu kvality 9001: 2009.