Proč si pořídit finskou saunu? Důvodů je hned několik

Saunování je ve Finsku zakořeněné v kultuře natolik, že sauna jako taková je spíše nutností než luxusem. V zimních měsících zahřejete tělo, celkově podpoříte správné fungování imunitního systému a po náročném sportovním tréninku uvolníte svaly. Sauna poskytuje taktéž psychickou relaxaci. V následujících řádcích vám prozradíme, proč se vyplatí do ní investovat.

Sauna dokáže v moderním uspěchaném světě uvolnit mysl. Teplo je fantastické pro zklidnění mysli, navíc zvyšuje srdeční tep, rozšiřuje cévy a zlepšuje průtok krve kůží. Finská sauna je místo, kde na chvíli zapomenete na stres a každodenní starosti.

 

Už žádné nemoci?

Sauna je vlastně taková lékárna, protože dokáže zbavit různých neduhů a problémů. Pravidelným saunováním snižujete riziko onemocnění, ať už se jedná o běžné nachlazení, nebo chřipku. Venkovní sauna je tedy investicí do zdraví.

 

Úleva pro svaly

Po dlouhém dni manuální práce si dopřejte saunu, protože vám poskytne úlevu od bolesti svalů. Saunování zvyšuje množství plazmy díky vydatnějšímu průtoku krve do svalů, a tím pádem je regenerace rychlejší.

 

Blahodárné účinky na pokožku

Finská sauna má blahodárné účinky na pokožku. Když sedíte v horké sauně, potíte se, a tím čistíte póry od nečistot, toxinů a bakterií, které vedou k frustrujícím výronům akné. Finové navíc odjakživa věří, že saunování může oddálit stárnutí pleti a zanechat pokožku hydratovanou, bez vrásek a zdravou.

Vyzkoušejte saunování před spaním, zlepšíte tím kvalitu spánku, navíc lépe usnete. Po použití sauny si však dejte studenou sprchu nebo ledovou lázeň, a potom se dokonale uvolníte.

Jestliže je ve vašem hledáčku sauna, podívejte se na aktuální nabídku společnosti Sauny Vital. Budete nadmíru spokojení s kvalitou i provedením. Nechejte si poradit, jaký model je pro vás nejvhodnější.