Izolace, která vám sníží náklady za vytápění až o třetinu

Při pohledu z okna už se nemůžeme dočkat až přivítáme teplejší jarní sezónu, zatím však stále trvá zima a v rodinném domě je třeba stále topit. Každý další den, kdy je třeba vytápět, nás stojí nemalé finanční prostředky a proto hledáme možnosti, jak své peníze ušetřit.

 

Pozor na tepelné ztráty, mosty a úniky

Zima byla letos mírnější. Ty největší mrazy se naštěstí neukázaly a pevně věříme, že se už neukážou. Celkové vyúčtování za topnou sezónu by tak mohlo dopadnout mnohem lépe, než tomu bylo v loni. To však neznamená, že máme vyhráno, další sezóna je tu co nevidět, jak se na ní připravíte vy? Každý rok je třeba přemýšlet a hledat další vhodná opatření ke snížení výdajů, jelikož spoléhat se na počasí opravdu nemůžeme. Základem úsporného chodu domácnosti je dobře izolovaný dům bez tepelných mostů. Zateplená okna, dveře či fasáda rozhodně nedokážou zajistit perfektní výsledek, pokud se v konstrukci nacházejí skrytá místa, kterými teplo uniká z domu pryč. Je třeba se na tato negativní místa zaměřit a pro další rok je vyřešit. Právě tepelné ztráty jsou velmi často tou největší položkou v celkovém rozpočtu. Abychom v domě udrželi požadované klimatické podmínky, musíme víc topit, tedy čím víc tepla ztratíme, tím víc ve finále zaplatíte. Nejvíce tepla uniká nezatepleným stropem, na který hodně často majitelé domů zapomínají. Zaměřte se pro tentokrát na své stropy a uvidíte, jak se náklady za vytápění okamžitě sníží už v dalším vyúčtování.

 

Jak na izolaci stropu?

Foukaná minerální izolace nabízí opravdu rychlé a efektivní řešení, které eliminuje únik vyprodukovaného tepla a udržuje ho v interiéru, aniž by se ztrácelo konstrukcí domu bez dalšího využití. Minerální izolace stropu vám okamžitě sníží celkové výdaje za vytápění až o třetinu.

Aplikace foukané izolace je nenáročná a zabere jen několik hodin a navíc nikterak nenarušuje zcela běžný chod domácnosti. Není třeba stavět lešení, shánět pomocné dělníky ani skladovat spoustu věcí nebo materiál či jinak plochu připravovat. Na určené místo se totiž izolační materiál fouká speciální hadicí, která je propojená se zásobníkem materiálu. Ten je umístěn, spolu s  dalším potřebným vybavením na nákladním autě, které je zaparkované před rodinným domem. Jako izolační materiál se používá kvalitní nehořlavá minerální vlna, která má skvělé vlastnosti. Především odolává plísním, škůdcům, nesaje vodu a ani po letech neslehne.

 

Úspora financí až 30 % z dosavadních výdajů

Foukaná izolace je elegantní a mimořádně efektivní řešení vhodné pro použití u novostaveb i starších domů. Svou využitelnost nachází i při opravě staré nebo špatně položené izolace. V létě chrání dům před přehřátím a v zimě naopak udrží teplo v interiéru, takže nebudete muset tolik topit a ušetříte. Izolační systém foukaného minerálu snižuje výdaje až o třetinu v závislosti na velikosti domu a vašich návycích.