Jak se snáší Feng shui s patrovou postelí?

Dětem chceme v jejich pokojíčku vytvořit příjemné místo pro život, a často proto saháme i k poněkud exotickým doporučením. Moderní je například zařizování bydlení v duchu Feng shui, které má zajistit proudění pozitivní energie prostorem.

Pokud i vy chcete dát svým dětem takovouto výhodu, pojďte se podívat na několik šikovných doporučení pro zařízení dětského pokojíčku z pera čínských mistrů.

 

Jak chcete, aby se vaše dítě v pokoji cítilo?

Všeobecně platí, že v dětském pokoji se aktivně spojuje několik funkčních zón (řešení pro více dětí najdete ZDE. Zatímco my oddělujeme spánek od pracovní činnosti díky ložnici a obývacímu pokoji, dítě si musí vystačit s jednou jedinou místností.

Správně vybraný dětský nábytek by proto měl být spíše světlý s  lehkou konstrukcí, a nikoli tmavý a robustní. Ideální kontrast potom tvoří dřevěná podlaha, protože dřevo jako přírodní materiál dodává energii.

Nejproblematičtější bývá umístění psacího stolu a židle (jejich výběru se podrobněji věnujeme v tomto článku). Poučky praví, že dětí by z nich měly mít dobrý výhled na okno i dveře. Ale musíme-li si vybrat, vždy stavíme do popředí okno.

 

Patrové postele? Ano, ale…

Do malého pokojíčku je výběr správné dětské postele leckdy oříškem. Uchýlíte-li se však k patrovému modelu, pamatujte si, že:

 

  • Důležité je volit postel jednopatrovou. Dvě děti spící pod sebou by se navzájem energeticky rušily.
  • Částečný přesah je povolen. Jinými slovy, může jít o dvě postele částečně se překrývající v oblasti nohou.
  • Pod postelí by neměl být umístěn psací stůl. Spaní a učení vyžadují zcela jiný typ energie, a opět by docházelo k rušení.

 

A vhodné není ani umístění postele pod oknem nebo v jeho blízkosti. Právě zde je totiž proudící energie velmi aktivní, což by mohlo citlivějším osobám narušit spánkový režim.

Vybrali jste si z našich tipů nebo dáváte přednost spíše klasickému řešení podle „evropských parametrů?“ Inspirujte se širokou nabídkou nábytku na stránkách Daka.cz a sestavte si pokojíček na míru přesně pode vašich představ!