Jak správně pečovat o zahradu, když je v létě sucho?

Jak už nám červen ukázal, čeká nás horké a suché léto. Jak se tedy vypořádat se suchem, pokud chceme, aby nám to na zahradě hrálo všemi barvami a záhonky i stromy nám plodili to nejlepší a nejšťavnatější z nich?

První tropické dny přišly v tomto roce nezvykle brzy a srážky jsou výrazně pod průměrem. Proto je důležité spořit každou kapku a využít pro zásobování zahrady i domu cokoliv, co se dá. Ale jak na to ?

 

Vytvořte si zásobárnu

Hospodaření vodou nabírá v posledních letech na významu. To je důvod, proč častěji využíváme i alternativní zdroje. Vyhrává ten, kdo má na svém pozemku větší přírodní vodní plochu jako je rybník, větší jezírka nebo vlastní potok. Kdo z vás je ale tím šťastlivcem? Musíme hospodařit s tím, co máme. Ideální je využít dešťovou vodu a odvést ji ze střechy do nádrže a vytvořit si tak zásobu na sušší časy. Sofistikovaný způsob představují retenční nádrže. Ti, kteří ale mají starší domy, nebo nemají možnost si takovou nádrž pořídit mohou svádět vodu ze střechy do cisterny, nebo využívají svod přímo do sudu. Jak ale odtud vodu dostat?

Už žádné konve

Sudové čerpadlo Kärcher BP 1 Barrel Set obsahuje vše, co potřebujete pro pohodlné zavlažování. Je vybaveno plovákovým spínačem, který umožňuje snadné a rychlé ovládání. Vestavěný předfiltr chrání čerpadlo před nečistotami, které jej pak nezanáší a čerpadlo déle vydrží. Nezáleží na tom, jaký a jak hluboký sud máte (maximální hloubka ponoru čerpadla 7 m), díky flexibilnímu uchycení a nastavitelné délce hadice můžete využít různé druhy sudů. Součástí setu je i univerzální hadicová spojka a hadice PrimoFlex® (1/2″) o délce 15 m, kterou snadno dosáhnete i na vzdálenější záhony. Hadice neobsahuje ftaláty, a tak je zdravotně nezávadná a máte jistotu, že k rostlinám přivádíte „zdravou“ vodu.

Více na www.karcher.cz a blogu www.svetcisteni.cz