Vybrat zahradní nábytek nemusí být složité

I když je momentálně zima v plném proudu, než se nadějeme, bude opět jaro. Čas, kdy vycházímé z domů a začneme pracovat na svých zahradách, kde pěstujeme rostliny, zeleninu, okrasné keře a mnoho dalšího. Avšak po práci si každý zahradník zaslouží odpočinek. K tomu vám však dokonale poslouží zahradní nábytek.

 

Zaměřte se na několik aspektů

Před tím, než se rozhodnete koupit zahradní nábytek, bude dobré si položit několik otázek. První otázkou bude, z jakého materiálu bude nábytek vyroben. Dále pak čas, který mu můžete při údržbě věnovat a místo, kde jej budete mít umístěný. Pokud budete nábytek stavět na měkkém podkladu, jako je tráva, nekupujte židle a stůl s úzkýma nožkama. V takovém případě bude dokonalý zahradní nábytek se čtveratými nožičkami.

Také v případě, že budete nábytek nechávat venku celoročně, bude dobré, když pořídíte ten, který je vyrobený z odolnějších materiálů. Například kov. Odolá nejen slunci, větru, ale také mrazu. Pokud jej na zimu schováte nebo jej budete mít pod altánem, pod pergolou, pořiďte dřevěný či plastový.

 

Umělý ratan

Umělý ratan se pyšní velké popularitě. Jedná se o dokonalou alternativu přírodního ratanu. Jen s tím rozdílem, že ten umělý nepotřebuje tolik péče. Odolává slunci, UV záření, ale také dešti a měnícímu se počasí. Lze jej doplnit o podsedáky, které také můžete odejmout a schovat před deštěm. Mezi hlavní výhody patří minmální údržba a umístění kamkoli. Skvěle padne do jakékoli zahrady.

 

Dřevěný nábytek

Bezpochyby je nábytek vyrobený ze dřeva nestárnoucí klasikou a lze jej koupit v různém designu. Ideální pro ty, kteří mají rádi tradiční a moderní styl. Nejoblíbenějším dřevem pro jeho výrobu je akácie. Řadí se mezi odolné a vzhledově oblíbené. Avšak takový nábytek bude potřebovat určitou péči, jako je ochranný nátěr.

A pro ještě lepší odpočinek je dokonalá houpací síť, ve které můžete relaxovat či číst knihu.