Jak správně vytápět interiér moderních dřevostaveb? Máme pro vás tip!

 

Možností a technologií, které slouží k vytápění interiéru je v současnosti několik desítek. Navíc jsou neustále vyvíjeny další a další způsoby vytápění. Vybrat tu správnou možnost někdy nemusí být tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Každá technologie má své přednosti, ale i své nedostatky. Vždy záleží na konkrétním řešení dané stavby a vašich požadavcích na komfort vytápění. Volba by vždy měla být individuální. Jestli si ale nevíte rady, máme pro vás malý tip, která technologie je pro vytápění dřevostaveb v současnosti velmi oblíbená.

 

Jedná se o elektrické topné panely

Vytápění pomocí elektrické energie je pro moderní domácnosti stále oblíbenější. Je totiž maximálně komfortní a efektivní. Nemusíte se starat o přikládání paliva ani o jeho množství. Moderní technologie navíc dokáží vyrábět mnohem elegantnější typy elektrického vytápění, než byly dříve populární přímotopy. Jedná se o elektrické topné panely, které se instalují přímo na zeď a stačí je jen propojit s elektrickou sítí. U specializovaných výrobců v oblasti vytápění je možné nalézt panely v mnoha variantách provedení s rozdílnými designy i s výkonem. Mezi takové výrobce na našem tru patří například značka Mirava.

 

Maximálně komfortní ovládání

Největší předností elektrických topných panelů je zřejmě komfort jejich využívání. Například termostaty z nabídky Mirava mohou být ovládány integrovaným či externím termostatem. V nabídce jsou také modely pro bezdrátový termostat, které lze zavěsit na stěnu v libovolné části interiéru. i topné panely dokáží výrazným způsobem šetřit elektrickou energii. Pokud zvolíte správný prostorový termostat, můžete nastavit různou teplotu pro pracovní a útlomový čas. V době nepřítomnosti v interiéru není nutné, aby byla udržována vysoká teplota.

 

Do koupelen klasické „žebříky“!

Elektrické topné panely mohou být využity v jakékoliv místnosti interiéru rodinného domu. Pro koupelny se ale stále doporučuje využívat závěsné koupelnové radiátory – žebříky. Svým tvarem, velikostí a provedením jsou pro koupelny ideálním řešením. Hodí se skvěle také na sušení ručníků, což je zejména v zimě velmi využívané.

 

Detailní nabídku otopných těles a technologií pro vytápění interiéru můžete najít přímo na www.mirava.cz.